środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Podziel się:

Podziel się:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie w „złotej dziesiątce”

Kiedy do SP 1 w Węgorzewie trafiło zaproszenie na galę laureatów, pojawiło się pytanie: „Dlaczego my?”. Wszystko stało się jasne 7 czerwca 2017 roku.

Na galę organizowaną przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie zaproszeni zostali laureaci tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych i gimnazjów, posiadający co najmniej dwa tytuły, a więc również nasza uczennica – Natalia Rusinek, która z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego oraz Sławomira Sadowskiego Wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego odebrała okolicznościowy dyplom i upominek.
Podczas spotkania zaprezentowane zostały dwie „złote dziesiątki” szkół podstawowych i gimnazjów z największą liczbą laureatów. Tutaj miła niespodzianka, a jednocześnie wielki powód do dumy: na ósmym miejscu listy rankingowej, w doborowym towarzystwie szkół z dużych ośrodków, tj. Olsztyna, Elbląga i Ełku, widnieje Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie, której uczniowie zdobyli 4 tytuły laureata.
-Czułam ogromną satysfakcję odbierając okolicznościowy dyplom z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty – mówi wicedyrektor SP 1 Krzysztofa Brodecka, nawiasem mówiąc współautorka sukcesu, nauczycielka dwojga laureatów Konkursu Języka Polskiego.
Przysłowie mówi, że sukces ma wielu ojców, ale nie ulega wątpliwości, że smakuje wyśmienicie. Naśladownictwo wskazane. Wystarczy wyznaczyć kierunek, dodać do tego odrobinę zapału, wiele wyrzeczeń i mnóstwo systematycznej pracy, a sukces i satysfakcja gwarantowane.
autor: Barbara Grabińska
zdjęcia: Piotr Bacewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP 1 Węgorzewo oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Szkoła Podstawowa nr 1 w Węgorzewie w „złotej dziesiątce”
Oceń artykuł:

(0)