Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Podziel się:

Podziel się:

Ziemi życzyć naj, jak najdłuższych lat…

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie tradycyjnie składamy życzenia naszej planecie z okazji jej święta. Jak było tym razem?

Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele corocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole. W tym roku 25 kwietnia uczniowie klasy III b i VI b pod kierunkiem pań Anny Sulewskiej i Małgorzaty Maksimiuk zaprosili społeczność szkolną na żywą lekcję przyrody, czyli przedstawienie ekologiczne pod tytułem: „Dzieci i śmieci”. W gościnnych progach WCK w żartobliwy sposób ukazali poważny problem współczesnego świata: „Co zrobić z rosnącą w zatrważającym tempie stertą śmieci?”. Uczniowie-eksperci zachęcali do segregowania odpadów oraz przekonywali, że można dać śmieciom drugie życie poddając je recyklingowi. Korzyść podwójna: czysto wokół, a i zaoszczędzić, a czasem nawet zarobić, można. Reakcje widzów pokazały, że temat jest im emocjonalnie bliski. Należy mieć nadzieję, że wzorem bohaterów przedstawienia zrozumieli i na długo zapamiętają hasło: „Śmieci to nie zabawa, ale ważna sprawa”.
Całość uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej. Przysłowiową wisienką na torcie nazwać można finałowe wykonanie piosenki: „Pięknie żyć” przez Olę i Oskara, którzy pomogli nam uwierzyć, że tak pięknie żyć.
Tekst: Małgorzata Maksimiuk
zdjęcia: Piotr Bacewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP 1 Węgorzewo oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Ziemi życzyć naj, jak najdłuższych lat…
Oceń artykuł:

(0)