Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Podziel się:

Podziel się:

Stypendia dla najlepszych

W węgorzewskiej Jedynce w czwartek 6 kwietnia 2017 roku miała miejsce bardzo miła uroczystość.

Podczas apelu szkolnego Dyrektor Szkoły mgr Iwona Wróblewska wręczyła certyfikaty stypendysty ośmiorgu uczniom z klas piątej i szóstej. Nie zabrakło też listów gratulacyjnych dla szczęśliwych i wzruszonych rodziców.
Stypendium naukowe definiowane jest jako stypendium przyznawane studentom osiągającym najlepsze wyniki w nauce. Stypendyści ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie muszą co prawda jeszcze poczekać na moment, kiedy zostaną studentami, ale już teraz udowodnili, że wiele potrafią. Nie było łatwo, bo regulamin stypendium przewiduje, iż może je otrzymać uczeń, który osiągnął średnią ocen co najmniej 5,5 (bez ocen dostatecznych), a ponadto jego zachowanie nie budzi zastrzeżeń.
Nagrodzeni uczniowie powiedzieli, że otrzymane pieniądze pomogą im realizować marzenia. Niespodzianka jest tym większa, że stypendia przyznano w naszej szkole po raz pierwszy. Czekamy na następnych stypendystów. Kolejne rozdanie na zakończenie roku szkolnego.
Barbara Grabińska
zdjęcia: Piotr Bacewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP 1 Węgorzewo oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Stypendia dla najlepszych
Oceń artykuł:

(0)