środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Ziemi pod znakiem zdrowia

Obchody Dnia Ziemi w SP 1 w Węgorzewie

Dzień Ziemi pod znakiem zdrowia

W ramach realizowanego w bieżącym roku szkolnym w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie projektu: „Zdrowo jem, zdrowo żyję” 28 kwietnia 2016 roku odbył się apel z okazji Dnia Ziemi.
Na początku wręczono nagrody laureatom etapu powiatowego konkursu plastycznego: Zapobiegajmy pożarom oraz najkulturalniejszym uczennicom i uczniom w szkole.
Następnie uczniowie klasy V b, pracujący na zajęciach koła przyrodniczego pod kierunkiem pani Ewy Jabłońskiej, zaprezentowali inscenizację pod tytułem: „Marlenka”. Przedstawienie opowiada o perypetiach młodej dziewczyny – Marlenki. Przepadała ona za słodyczami, nie umiała z nich zrezygnować, przez co stała się otyła. Na szczęście miała wspaniałych przyjaciół, którzy nie pozwolili, aby dziewczyna została gruba i miała problemy w przyszłości. Mimo wielu przeszkód, np. niezadowolenie rodziców Marlenki, rówieśnicy przekonali nie tylko dziewczynę, ale również całą jej rodzinę do zmiany nawyków żywieniowych.
Całość urozmaiciły melodyjne, skoczne piosenki wykonywane przez chórek złożony z uczniów klasy VI b, które podkreślały jak ważny wpływ na zdrowie człowieka mają sposób odżywiania i styl życia. Pozostaje wierzyć, że dzięki realizowanemu projektowi uczniowie węgorzewskiej Jedynki będą realizować w życiu zasadę: Zdrowo jem, zdrowo żyję i zadbają o Ziemię.
Przemysław Woźnica z klasy VI b
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP 1 Węgorzewo oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Dzień Ziemi pod znakiem zdrowia
Oceń artykuł:

(0)