Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Profil użytkownika SP 1 Węgorzewo

Sukces smakuje wyśmienicie

Jak smakuje sukces dowiedzieli się 21 marca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie, kiedy Kuratorium Oświaty w Olsztynie ogłosiło listy laureatów konkursów przedmiotowych.

Najpierw długie godziny ślęczenia nad książką, potem eliminacje w szkole i pokonanie...

Nowy Rok – nowe nadzieje

Na progu nowego roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie stawiamy sobie pytanie o zmiany, które nas czekają. Jednakże patrzymy w przyszłość z optymizmem, którego źródłem są dotychczasowe dokonania.

Miło nam podzielić się informacją, że nasza szkoła została sklasyfikowana...

Kolędy czas w węgorzewskiej Jedynce

Okres Bożego Narodzenia w tradycji polskiej to m. in. czas kolędowania. Nie zapomnieli o tym zarówno nauczyciele, jak i uczniowie SP 1 w Węgorzewie.

Czas przedświąteczny obfitował w różnorodne zajęcia/również poza szkołą/ i konkursy tematyczne. Klasa II z wychowawcą i rodzicami zorganizowała kiermasz...

Umiem pływać

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie od 18 września do 20 listopada 2017 roku brali udział w kolejnej edycji programu nauki pływania: „Umiem pływać”.

Dzieci z klas trzecich uczyły się pływać na basenie w Ogonkach pod czujnym okiem instruktora pana Dariusza...

Przeżyć przygodę w szkole

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie postanowili sprawdzić, co dzieje się w szkole po jej zamknięciu. W tym celu zaplanowali nocowanie w jej murach.

Po kilkudniowych przygotowaniach, kiedy wszystko zostało zaplanowane, a ostatni uczniowie i pracownicy opuścili budynek,...

Pociąg do wolności

Jak nauczyć dzieci historii ojczystej? W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie, w piątek 10 listopada 2017 roku, z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, czwartoklasiści zabrali całą społeczność na wyprawę w przeszłość "Pociągiem do wolności".

Spotkanie z historią ojczystą

W Szkole Podstawowej nr 1 w Węgorzewie nie od dziś znana jest zasada, że "naród, który myśli o przyszłości, musi znać swoją przeszłość".

W przeddzień Święta Niepodległości po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole rycerzy z Gniewa. W barwny sposób uczą oni młodych dziejów ojczystych. Wszystkiego...

Aby nauczyciel był przewodnikiem i mistrzem…

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, by podziękować pedagogom za ich całoroczny trud. W SP 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie odbył się z tej okazji uroczysty apel.

Sala gimnastyczna zamieniła się w tym dniu w widowiskową, a uczniowie wystąpili w roli wspaniałych aktorów. Tematem...

Ślubowanie w SP 1 w Węgorzewie

W piątek 6 października 2017 roku w naszej szkole miała miejsce jedna z ważniejszych uroczystości uczniowskich - przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie, czyli Ślubowanie.

Tego dnia na gościnnej scenie Węgorzewskiego Centrum...

Zanim ziarno stanie się chlebem…

Klasa V a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie 14 czerwca 2017 roku, pod opieką pań Bożeny Truszkowskiej i Barbary Grabińskiej, wybrała się na wycieczkę do gościnnej Ekozagrody Ciche Wody w Wężówce.

Wycieczka rozpoczęła się od krótkiego spaceru wśród malowniczych pól. Następnie dzieci...

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnia »