Poniedziałek, 23 października 2017. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Profil użytkownika SP 1 Węgorzewo

Aby nauczyciel był przewodnikiem i mistrzem…

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, by podziękować pedagogom za ich całoroczny trud. W SP 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie odbył się z tej okazji uroczysty apel.

Sala gimnastyczna zamieniła się w tym dniu w widowiskową, a uczniowie wystąpili w roli wspaniałych aktorów. Tematem...

Ślubowanie w SP 1 w Węgorzewie

W piątek 6 października 2017 roku w naszej szkole miała miejsce jedna z ważniejszych uroczystości uczniowskich - przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie, czyli Ślubowanie.

Tego dnia na gościnnej scenie Węgorzewskiego Centrum...

Zanim ziarno stanie się chlebem…

Klasa V a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie 14 czerwca 2017 roku, pod opieką pań Bożeny Truszkowskiej i Barbary Grabińskiej, wybrała się na wycieczkę do gościnnej Ekozagrody Ciche Wody w Wężówce.

Wycieczka rozpoczęła się od krótkiego spaceru wśród malowniczych pól. Następnie...

Uczniowie węgorzewskiej „Jedynki” chcą być EKO

W piątek 9 czerwca 2017 roku obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy. Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste.

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie nikogo nie...

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie w „złotej dziesiątce”

Kiedy do SP 1 w Węgorzewie trafiło zaproszenie na galę laureatów, pojawiło się pytanie: „Dlaczego my?”. Wszystko stało się jasne 7 czerwca 2017 roku.

Na galę organizowaną przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie zaproszeni zostali laureaci tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych dla szkół...

Dolny Śląsk zdobyty przez uczniów „Jedynki”

28 czerwca 2017 roku uczniowie klas V b, VI a i VI b ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie wraz z opiekunami wyruszyli, by poznawać południowo-zachodnie krańce Polski.

Swoją sześciodniową przygodę rozpoczęliśmy o 22:00. Po dziewięciu godzinach jazdy autobusem ujrzeliśmy...

Ziemi życzyć naj, jak najdłuższych lat…

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie tradycyjnie składamy życzenia naszej planecie z okazji jej święta. Jak było tym razem?

Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody...

Poznajemy wielkanocne tradycje

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc – najradośniejsze, najbardziej wiosenne, kwitnące i pachnące Święta. To najwspanialsza okazja, by móc wykonywać wiele ozdób, które wiążą się z okresem poprzedzającym Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w węgorzewskiej SP 1

Jak szkoła może wychowywać do wartości, uczyć patriotyzmu od najmłodszych lat? Jedną z form jest szkolny apel pamięci.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej obchodzimy 13 kwietnia. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem...

Stypendia dla najlepszych

W węgorzewskiej Jedynce w czwartek 6 kwietnia 2017 roku miała miejsce bardzo miła uroczystość.

Podczas apelu szkolnego Dyrektor Szkoły mgr Iwona Wróblewska wręczyła certyfikaty stypendysty ośmiorgu uczniom z klas piątej i szóstej. Nie zabrakło też listów gratulacyjnych dla szczęśliwych...

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnia »