Poniedziałek, 11 grudnia 2017. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Profil użytkownika SP 1 Węgorzewo

Umiem pływać

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie od 18 września do 20 listopada 2017 roku brali udział w kolejnej edycji programu nauki pływania: „Umiem pływać”.

Dzieci z klas trzecich uczyły się pływać na basenie w Ogonkach pod czujnym okiem instruktora pana Dariusza...

Przeżyć przygodę w szkole

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie postanowili sprawdzić, co dzieje się w szkole po jej zamknięciu. W tym celu zaplanowali nocowanie w jej murach.

Po kilkudniowych przygotowaniach, kiedy wszystko zostało zaplanowane, a ostatni uczniowie i pracownicy opuścili...

Pociąg do wolności

Jak nauczyć dzieci historii ojczystej? W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie, w piątek 10 listopada 2017 roku, z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, czwartoklasiści zabrali całą społeczność na wyprawę w przeszłość "Pociągiem do wolności".

Spotkanie z historią ojczystą

W Szkole Podstawowej nr 1 w Węgorzewie nie od dziś znana jest zasada, że "naród, który myśli o przyszłości, musi znać swoją przeszłość".

W przeddzień Święta Niepodległości po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole rycerzy z Gniewa. W barwny sposób uczą oni młodych dziejów ojczystych....

Aby nauczyciel był przewodnikiem i mistrzem…

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, by podziękować pedagogom za ich całoroczny trud. W SP 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie odbył się z tej okazji uroczysty apel.

Sala gimnastyczna zamieniła się w tym dniu w widowiskową, a uczniowie wystąpili w roli wspaniałych aktorów. Tematem...

Ślubowanie w SP 1 w Węgorzewie

W piątek 6 października 2017 roku w naszej szkole miała miejsce jedna z ważniejszych uroczystości uczniowskich - przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie, czyli Ślubowanie.

Tego dnia na gościnnej scenie Węgorzewskiego Centrum...

Zanim ziarno stanie się chlebem…

Klasa V a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie 14 czerwca 2017 roku, pod opieką pań Bożeny Truszkowskiej i Barbary Grabińskiej, wybrała się na wycieczkę do gościnnej Ekozagrody Ciche Wody w Wężówce.

Wycieczka rozpoczęła się od krótkiego spaceru wśród malowniczych pól. Następnie...

Uczniowie węgorzewskiej „Jedynki” chcą być EKO

W piątek 9 czerwca 2017 roku obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy. Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste.

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie nikogo nie...

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie w „złotej dziesiątce”

Kiedy do SP 1 w Węgorzewie trafiło zaproszenie na galę laureatów, pojawiło się pytanie: „Dlaczego my?”. Wszystko stało się jasne 7 czerwca 2017 roku.

Na galę organizowaną przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie zaproszeni zostali laureaci tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych dla szkół...

Dolny Śląsk zdobyty przez uczniów „Jedynki”

28 czerwca 2017 roku uczniowie klas V b, VI a i VI b ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie wraz z opiekunami wyruszyli, by poznawać południowo-zachodnie krańce Polski.

Swoją sześciodniową przygodę rozpoczęliśmy o 22:00. Po dziewięciu godzinach jazdy autobusem ujrzeliśmy...

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnia »