Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podziel się:

Podziel się:

Tuwim w Helwingu

Rok 2013 został ustanowiony rokiem Juliana Tuwima. Z tej okazji biblioteka szkolna w Gimnazjum im. J. A. Helwinga w Węgorzewie zorganizowała konkurs dla klas II i III szkół podstawowych miasta Węgorzewo.

Konkurs miał za zadanie przybliżyć twórczość wspaniałego poety - Juliana Tuwima, który pisał także dla najmłodszych. W turnieju wzięło udział 10 drużyn: 4 z SP 1 i 6 z SP 2. Dzieci miały za zadanie uzupełnić tekst, odpowiedzieć na pytania, ułożyć puzzle, rozwiązać test i odnaleźć hasła w diagramie. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa IIIa z SP 1 w składzie: Natalia Rusinek i Jarosław Oleniuk. Po dogrywce drugie miejsce zajęła klasa IIIa z SP 2 w składzie: Nikola Pokorska i Kamil Czubiński, a trzecie IIIb z SP 1 w składzie: Emilia Wałach i Natalia Jankowiak. Dziecięce zmagania oceniały panie z M-GBP w Węgorzewie: Maria Matkiewicz i Danuta Grzywacz. Scenariusz konkursu przygotowała pani Małgorzata Bacewicz, a całość prowadziły uczennice gimnazjum Natalia Wasylinko i Olga Fal. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, które wręczyła pani dyrektor gimnazjum Maria Chludzińska.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Rafał oraz opublikowany na portalu Węgorzewo: Tuwim w Helwingu
Oceń artykuł:

(0)