Drużyny Młodzików CWKS Vęgoria Węgorzewo i Rona 03 Ełk z awansem do Wojewódzkiego Finału!

2021-01-25 08:05:58(ost. akt: 2021-01-25 08:12:09)

Autor zdjęcia: Kamil Hałuszko

W sobotę, 23 stycznia 2021 roku na hali miejskiej OSIR w Węgorzewie odbył się Półfinałowy Turniej o Puchar Prezesa PZPN w kategorii Młodzik D2 U-12 czyli dla chłopców z rocznika 2009 i młodszych.
Do rywalizacji przystąpiło 7 najlepszych drużyn w regionie. Oprócz gospodarzy CWKS Vęgorii na parkiecie węgorzewskiej hali można było zobaczyć Ronę 03 Ełk, UKS Juniora Ełk, Mazurię Giżycko, Granicę Kętrzyn, Warmię Olsztyn i Mrągowię Mrągowo.

Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym. Każdy mecz trwał 12 minut bez przerwy. Rozegrano aż 21 spotkań w których strzelono 62 bramki. Poziom zawodów był bardzo wysoki i do samego końca trwała walka o awans do Wojewódzkiego Finału Turnieju o Puchar Prezesa PZPN.

Drużyna CWKS Vęgorii pod wodzą trenera Mateusza Opara rozpoczęła rozgrywki od porażki 1-0 z Roną 03 Ełk. Mimo że mecz był bardzo wyrównany to jednak goście z Ełku zdołali strzelić bramkę w końcówce i zgarnąć cenne 3 punkty. W kolejnych spotkaniach oglądaliśmy już inną Vęgorię. Z meczu na mecz młodzi węgorzewianie wyglądali coraz lepiej i mogło się wydawać, że nic już nie zatrzyma rozpędzonej lokomotywy CWKSu. Tak też się stało, ale do samego końca trzeba było dać z siebie wszystko.

W końcowej fazie turnieju w walce o awans zostały już tylko Rona 03 Ełk, Mazuria Giżycko oraz Vęgoria. W przed ostatniej kolejce spotkań Rona 03 Ełk zremisowała z Mazurią 1-1, co oznaczało że ostatnie spotkanie CWKS Vęgorii z Mazurię będzie meczem o wszystko dla jednych i drugich. Spotkanie to było bardzo wyrównane, ale dzięki dwóm bramkom Mieszka Niedziółki oraz jednej Tomka Walaszczyka, to Vęgoria zgarnęła 3 punkty i zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie i awans do Finału!
Dzięki remisowi 1-1 w meczu Rony 03 Ełk z Mazurią Giżycko, to właśnie Rona Ełk jako drugi zespół w tabeli również mógł cieszyć się z awansu.
Obrazek w tresci

W najbliższą sobotę 30 stycznia zostanie rozegrany finał wojewódzki. Stawką tego turnieju będzie awans do Finału Ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany w połowie lutego w Warszawie.

Turniej można było obejrzeć na żywo w internecie za pośrednictwem Facebooka Vęgorii. Za relację odpowiedzialni byli Szymon Walaszczyk, Wiktor Herbaczewski i Kamil Hałuszko.

Skład CWKS Vęgorii: Franek Wasiak ( bramkarz ), Antek Demski, Ksawery Solarczyk, Tomek Walaszczyk, Wojtek Wantuch, Adrian Gaiński, Krystian Gaiński, Bartek Bondziul, Mieszko Niedziółka, Dominik Astrauskas.
Trener: Mateusz Opar