Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Umowa na modernizację szpitala podpisana

2020-09-28 10:00:00 (ost. akt: 2020-09-28 11:35:22)

Będzie ciepło, ekologicznie i nie będzie ciekło z dachu… Wiele wskazuje na to, że długo oczekiwana modernizacja węgorzewskiego szpitala ruszy na początku przyszłego roku. Podpisano umowę na dofinansowanie wartej ponad 2,7 mln zł inwestycji.

Przypomnijmy, dyrekcja Mazurskiego Centrum Zdrowia Szpitala Powiatowego w Węgorzewie w 2017 roku złożyła roku złożyła w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wniosek o dofinansowanie termomodernizacji budynku szpitala.

— Zakres planowanych do przeprowadzenia robót budowlanych to m.in. ocieplenie przegród zewnętrznych budynku: ścian, stropów, dachów, w tym wbudowanie ogniw fotowoltaicznych w konstrukcję dachu szpitala — wymienia Mariusz Fatyga, wicestarosta węgorzewski. — Oprócz tego we wniosku o dofinansowanie ujęto wymianę instalacji wewnętrznych, zamontowanie gruntowych pomp cieplnych oraz przeprowadzenie modernizacji, wymiany oświetlenia na energooszczędne.


Jak przyznał przedstawiciel starostwa, wspomniany zakres inwestycji jest niezwykle obszerny i kosztowny, dlatego podczas negocjacji związanych z weryfikacją wniosku, w tym warunków umowy na dofinansowanie, starano się z jednej strony sprostać wymaganiom instytucji wdrażającej a z drugiej strony — utrzymać jak największy poziom dofinansowania.

— W ubiegłym tygodniu wspomniane negocjacje znalazły swój finał w postaci umowy na dofinansowanie, która zawarta została z instytucją wdrażającą program „Poprawa jakości powietrza, zmniejszenie zużycia energii w budownictwie” — przekazał dobre wieści wicestarosta. — Umowa ta gwarantuje nam dofinansowanie na poziomie 95 procent kosztów kwalifikowalnych planowanej inwestycji, która ma być przeprowadzona w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że w ramach dofinansowania w pierwszej kolejności wykonany zostanie projekt budowlany a następnie, na jego podstawie, będą realizowane roboty budowlane. Liczymy, że do końca bieżącego roku uda się wykonać projekt budowlany zaś pierwsze prace związane z termomodernizacją budynku szpitala rozpoczną się wiosną 2021 roku.


Wartość planowanej do przeprowadzenia inwestycji, łącznie z kosztami niekwalifikowalnymi to 2 miliony 768 tysięcy złotych, w tym ponad 2 mln złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
— Ze swojej strony chciałbym serdecznie podziękować zarówno dyrekcji, jak i pracownikom szpitala powiatowego w Węgorzewie, za ogromny wkład pracy, który został włożony w długotrwały i skomplikowany proces aplikacji o wspomniane środki zewnętrzne – dodał wicestarosta.
(raz)
Fot. UM Węgorzewo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. podatnik #2977757 | 109.70.*.* 28 wrz 2020 17:12

  To świetna informacja, ale trochę z innego tematu. Dlaczego toleruje się ten bajzel jakim jest pseudo-ogrodzenie budowy dwóch budynków mieszkaniowo-us;ługowych w ciągu Rossmana. Centrum miasta, główna ulica miasta, a tam szmaty fruwające zamiast normalnego ogrodzenia. Czy tych dwóch "biznesmenów", właścicieli tych budynków nie stać na coś odpowiedniego? Biznesmeny węgorzeswcy, - wstyd!!! Odpowiednie służby do roboty

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages