środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

„Sąsiedzka Schadzka” już 15 sierpnia w Ogonkach!

2020-08-11 15:00:00 (ost. akt: 2020-08-11 15:56:47)

Autor zdjęcia: Monika Kacprzak

To druga edycja tego wydarzenia. Kto był w zeszłym roku, na pewno nie żałuje - było pyszne domowe jedzenie, rękodzieło, sielski klimat i piękna przyroda.

Tegoroczna „Sąsiedzka Schadzka” odbędzie się 15 sierpnia na plaży nad jez. Stręgiel w Ogonkach przy ul. Letniskowej. Impreza rozpocznie się o godz. 13. Głównym jej celem jest propagowanie znaczenia wsi poprzez promocję zdrowego regionalnego jedzenia, lokalnej twórczości artystycznej oraz podkreślenia roli współpracy i integracji społeczności wiejskich.

„Sąsiedzka Schadzka” jest organizowana wspólnie przez lokalne organizacje: sołectwo Ogonki, KGW w Ogonkach, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Trygort wraz ze wsparciem innych kół gospodyń wiejskich z powiatu. Stawiamy na współpracę między społecznościami wiejskimi zamiast rywalizacji – podkreślają organizatorzy.

— Dzięki dotacji pozyskanej w konkursie Gminy Węgorzewo, na gości czeka bogaty program artystyczny – informuje Alicja Rymszewicz, prezeska trygorckiego stowarzyszenia. — Szczególnie cieszymy się na występ naszej gwiazdy Ani Broda wraz z jej synem Anatolem. Ania Broda jest wokalistką i multiinstrumentalistką, tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, unikalną muzykę marzeń i wrażeń.

"Wszystko w mojej sztuce nabiera smaku w kontekście przygody, spotkania i tego co dzieje się tu i teraz – czytamy na stronie artystki. — Nie ma jednego słowa określającego moją muzykę. Jestem gatunkiem samym w sobie. Moja muzyka nie wyznacza granic. Łączę lirykę z dynamiczną wokalizą i zaskakującym rytmem. Jestem mistrzynią budowania nastroju, jednocześnie śpiewam z dużym temperamentem".

Ponadto na "Schadzce" wystąpią zespoły folklorystyczne: Łęgajnianie, Sterławianie, kruklanecka Mżawka oraz zespół wokalny Sonos Corde i reprezentanci Węgorzewskiego Centrum Kultury. Specjalny program zabaw dla dzieci i dorosłych w wiejskim klimacie „Podejdź no do płota” zapewni ekipa z PARTY TIME.

— Od godziny 18 zapraszamy na wieczorne tańce – zachęca Anna Wojciechowska z koła gospodyń wiejskich w Ogonkach. — O oprawę muzyczną zadba DJ Kamil.

Na zdjęciu: ubiegłoroczna "Sąsiedzka schadzka"/fot. Monika Kacprzak

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages