Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Znęcali się nad rodzinami

2020-04-16 19:02:46 (ost. akt: 2020-04-16 19:05:26)

Autor zdjęcia: Archiwum

Niestety na terenie powiatu węgorzewskiego dochodzi do aktów znęcania się nad rodzinami. Od początku kwietnia miejscowi stróże prawa musieli interweniować aż dwa razy.

W czwartek (2 kwietnia 2020r.) oficer dyżurny węgorzewskiej policji został poinformowany o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie gminy Węgorzewo.

— Interweniujący policjanci ustalili, że 38-latek zachowywał się agresywnie wobec żony — poinformowała asp. Agnieszka Filipska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. — Według relacji kobiety sprawca wyzywał ją słowami wulgarnymi, szarpał za ubrania, popychał, uderzał o ścianę i groził pozbawieniem życia. Pokrzywdzona była bardzo przerażona oraz obawiała się o własne życie i zdrowie. Mundurowi, żeby zapobiec tragedii i zapewnić spokój oraz bezpieczeństwo kobiecie zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o znęcaniu od zgłaszającej oraz wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu sprawcy przemocy domowej. W związku z tym prokurator postanowił zastosować wobec 38–latka nakaz opuszczenia mieszkania, zakazu zbliżania się oraz dozoru policji.

Niestety to nie był odosobniony przypadek. Do awantury doszło również w jednym z domów na terenie gminy Pozezdrze.

— Ojciec stwierdził, że ma dość kiedy jego syn będąc pod wpływem alkoholu wszczął kolejną awanturę — relacjonuje asp. Filipska. — Przerażony mężczyzna wezwał na pomoc policjantów, którzy zatrzymali agresywnego 41-latka. W trakcie czynności policjanci ustalili, że takie zachowania mężczyzny trwają już od dłuższego czasu. Mieszkaniec gminy Pozezdrze będąc pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury ze swoimi rodzicami, znęcał się nad nimi fizycznie i psychicznie oraz groził pozbawieniem życia. W związku z powyższym 41-latek usłyszał zarzut.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages