Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Przyciski życia czekają na seniorów

2020-02-03 09:00:00 (ost. akt: 2020-01-31 12:05:26)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Gmina Węgorzewo tzw. przycisk życia wdrożyła w 2018 roku. Urządzenia, które mogą uratować życie, dobrze się przyjęły wśród użytkowników. Teraz o specjalne nadajniki mogą się ubiegać kolejne osoby starsze lub schorowane.

W trosce o bezpieczeństwo naszych seniorów w domu, gmina Węgorzewo udostępnia mieszkańcom bezpłatny dostęp do usługi teleopieki. Teleopieka to nowoczesny system opieki w warunkach domowych, skierowany do osób starszych, niesamodzielnych, czasowo lub stale samotnych, które chcą podwyższyć swoje bezpieczeństwo osobiste i komfort życia – czytamy w ogłoszeniu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Węgorzewie.

Pracownicy ośrodka wyjaśniają też, jak działa teleopieka.
— Osoby objęte usługą teleopieki, posiadające specjalny aparat telefoniczny oraz niewielki nadajnik w formie bransoletki lub wisiorka z przyciskiem SOS, mogą wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia — opisują. — Naciśnięcie przycisku powoduje automatyczne uruchomienie połączenia z całodobowym centrum monitoringu, które posiada niezbędną do podjęcia interwencji wiedzę o każdym użytkowniku usługi, a także o dolegliwościach dotykających daną osobę. Dzięki tej wiedzy operator może szybko i sprawnie rozpoznać problem osoby i zadecydować o stosownym rodzaju interwencji np. o poinformowaniu osoby bliskiej lub sąsiada, wezwaniu pogotowia bądź innych służb.

Co ważne, dostęp do usługi nie jest ograniczony tylko do podopiecznych MGOPS-u. Z bezpłatnej usługi może skorzystać każdy mieszkaniec gminy.

Aby skorzystać z bezpłatnej usługi teleopieki należy spełnić następujące warunki: być mieszkańcem gminy Węgorzewol być osobą powyżej 60 roku życia, samotną, schorowaną; posiadać sprawną linię telefoniczną stacjonarną lub komórkową z numerem, który nie jest w żaden sposób zastrzeżony lub ukryty; opłacać terminowo należności za abonament telekomunikacyjny; być osoba zdrową psychicznie i rozumieć zasady przeznaczenia i działania powierzonego urządzenia „przycisku życia”; wypełnić danymi niezbędne dokumenty, pozwalające na uruchomienie systemu w miejscu zamieszkania podopiecznego; posiadać lub zakupić specjalny aparat telefoniczny z nadajnikiem SOS oraz uiścić jednorazową opłatę aktywacyjną.

— Osoby, które chcą skorzystać z usługi teleopieki mogą zgłaszać się osobiście lub przez najbliższą rodzinę, sąsiadów, znajomych do Urzędu Miejskiego w Węgorzewie pokój nr 8, tel. 87 427 54 08 lub Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Węgorzewie, tel. 87 427 03 90 — zachęcają pracownicy MGOPS.

Fot. pixabay.com

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. § #2866073 | 37.201.*.* 11 lut 2020 07:15

    W Niemczech poznalam taki sposob pomocy 30 lat temu. Jak mowilam o tym w dalszej rodzinie to patrzyli na mnie z niedowierzeniem, wiec przestalam im opowiadac o tym czy owym. Pewnie mysleli , ze mnie sie juz w glowie przewrocilo od techniki i pomocy tamtym ludziom.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages