Czwartek, 20 lutego 2020. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Lepiej dojechać później, ale bezpiecznie

2020-01-07 09:48:44 (ost. akt: 2020-01-07 09:49:33)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci prowadzą na terenie powiatu działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę.

7 stycznia od rana na drogach miasta i powiatu, węgorzewscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, a co za tym idzie zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością.W trakcie prowadzonych działań mundurowi będą sprawdzać także stan trzeźwości kierowców, sposób przewożenia dzieci oraz posiadanie niezbędnych dokumentów.

Funkcjonariusze apelują o rozważną i ostrożną jazdę, zwłaszcza przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania czy wymijania innych aut. Warto zwolnić – lepiej dojechać później, ale bezpiecznie. Apelujemy także do pieszych, aby przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa – nie przechodzili w niedozwolonych miejscach i w miarę możliwości korzystali z chodników.

Takie działania z pewnością zostaną powtórzone w najbliższym czasie. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać muszą liczyć się z konsekwencjami.

KPP Węgorzewo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages