Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

TRYGORT: Wyjątkowy klimat tworzą ludzie z pasją

2019-12-31 17:00:00 (ost. akt: 2019-12-31 11:42:14)

Autor zdjęcia: Robert Kraszewski

Przed świętami Bożego Narodzenia 22 grudnia w trygorckiej Górze Wiatrów odbył się nastrojowy Koncert Kolęd Gosi Janek i Marcina Piekutowskiego. Koncert połączony był z wystawą prac plastycznych mieszkańców Trygortu i okolicznych miejscowości.

O prezentowanych pracach opowiedziała Romana Waszak z Pracowni Plastyczno-Rękodzielniczej Skiroławki, która jest instruktorem w projektach realizowanych przez samą pracownię, jak i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Trygort. Zaprezentowano prace powstałe podczas trzech projektów: „Zgubiony Wątek”, „Piękno, pasja, talent – wszyscy to mamy!” oraz „Artystyczna Jesień”.

— Bardzo fajnie, że w sołectwach dzieją się takie rzeczy – docenia Marzena Kokocha, która odwiedziła Trygort w niedzielne popołudnie 22 grudnia. — Wystawa pani Romany Waszak oraz koncert były na wysokim poziomie i zrobiły ogromne wrażenie. Miejmy nadzieję, że będzie takich wydarzeń kulturalnych więcej.
Gosia Janek i Marcin Piekutowski pochodzą w Węgorzewa i z chęcią wracają w rodzinne strony z różnych zakątków świata. Gosia mieszka aktualnie w Londynie, gdzie jest członkiem wokalnej formacji jazzowej Alle Choir London, z którym wystąpiła w brytyjskim programie Pitch Battle w BBC1. Współtworzy też bluesowo–soulowy duet TripAdvisor oraz pracuje nad autorskim materiałem w etniczno-jazzującym projekcie Wild Whispers. Marcin w ciągu ostatnich kilku lat grał na statkach pasażerskich, dzięki czemu zwiedził ponad 50 państw w całym świecie. Tę "światowość" mogliśmy też usłyszeć w zaprezentowanym repertuarze – szczególnie kolęda w języku hebrajskim wywarła ogromne wrażenie na słuchaczach.

— Duet Małgosi i Marcina genialny jak zawsze – ocenia Anna Paruzel-Bakoś, węgorzewianka. — Mogłabym ich słuchać godzinami. Koncert kolęd w Trygorcie odbył się w niezwykle świątecznym klimacie. Powiem więcej, ten klimat i to miejsce, do którego inni chcą przyjeżdżać i spotykać się, tworzą ludzie, wyjątkowi ludzie! Z sercem, pasją, miłością do siebie i drugiego człowieka. Chce się z nimi przebywać i wracać do nich. Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie!

Zachwytów nie kryje również Magdalena Bejnar, która na okres świąteczny przyjechała do rodziców z dalekiego Bytomia. — Koncert rewelacyjny! Udowodnił, że wszystko zależy od ludzi i to, że jeśli się czegoś bardzo chce, to nawet na wsi można zorganizować koncert, który zwala na kolana. Improwizacja utworu „Uciekali, uciekali” na moją prośbę zrobiła wrażenie! Coś niesamowitego i zdecydowanie liczę na powtórkę.

— Niezwykle jest nam miło, że nasze inicjatywy przyjmowane są z takim entuzjazmem – cieszy się prezeska trygorckiego stowarzyszenia, Alicja Rymszewicz. – Ten koncert miał też drugi wymiar – charytatywny. Dzięki społecznemu zaangażowaniu wszystkich osób związanych z organizacją Koncertu Kolęd cały przychód ze sprzedaży biletów w kwocie 770 zł jest dochodem, który przeznaczamy na aktywizację seniorów. Dostrzegamy ogromny problem samotności osób starszych, szczególnie na terenach wiejskich. Chcemy podjąć działania, które pozwolą częściej seniorom wychodzić z domu i spotykać się z sąsiadami. Rok 2020 ogłaszamy Rokiem Seniora w Trygorcie i mamy w planie organizowanie cotygodniowych spotkań w formie Kawiarenki Seniora.

Pierwsze spotkanie poprowadzi Anna Bejnar, która jest zastępcą prezesa w Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Trygort, a zawodowo głównym specjalistą w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta. Swą wiedzą podzieli się z seniorami już 8 stycznia o godz. 10 w świetlicy w Trygorcie.
— Na spotkanie zapraszamy również seniorów spoza Trygortu – zachęca Anna Bejnar. — Będziecie tu mile widziani.

Fot. Robert Kraszewski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sergej #2842294 | 185.244.*.* 1 sty 2020 09:18

  Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages