Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Trzy godziny szukali w nocy bezdomnego

2019-11-28 11:00:00 (ost. akt: 2019-11-28 11:36:44)

Autor zdjęcia: KP PSP Węgorzewo

Współpraca węgorzewskich strażaków i policjantów pomogła w szybkim czasie zlokalizować i zaopiekować się mężczyzną, który przebywał nocą na zimnym powietrzu i nie wiedział gdzie jest.

Służby do akcji zostały poderwane we wtorek 26 listopada. Tuż po godzinie 3 w nocy do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że jest bezdomny, zabłądził i jest mu zimno.

Szybko okazało się, że sytuacja jest groźna.
— W trakcie rozmowy telefonicznej dyżurny stanowiska kierowania nie mógł wydobyć informacji o tym, gdzie obecnie znajduje się mężczyzna — relacjonuje Tomasz Grunwald, oficer prasowy KP Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie. — Informacja o tej sytuacji i numerze telefonu została przekazana Policji.

Dyżurny odnalazł przypuszczalne położenie telefonu dzwoniącego mężczyzny w specjalnym programie i tam skierował zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Buder. Następnie do działań skierowano jeszcze zastęp z KP PSP Węgorzewo oraz OSP z Ołownika.

— Działania skupiły się na przeszukiwaniu terenu w pobliżu składowisk siana i słomy, ponieważ zgłaszający twierdził, że znajduje się w pobliżu takiego składowiska — opisuje przedstawiciel strażaków z powiatu węgorzewskiego. — W trakcie przeszukiwania terenu przy jednym z gospodarstw zastęp OSP Budry natrafił na poszukiwanego.

Mężczyzna w momencie odnalezienia był przytomny i wyziębiony. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy i przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi karetki pogotowia. Odnaleziony mężczyzna został przewieziony do szpitala.
Cała akcja trwała trzy godziny.

— Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych oraz pozostających przy niskich temperaturach poza miejscem zamieszkania — podkreśla asp. Agnieszka Filipska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. — Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub nieporadność życiową nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo. Osobom takim należy udzielić pomocy informując o miejscach noclegowych lub powiadomić odpowiednie służby, które od lat podejmują czynności w ramach działań podejmowanych na rzecz osób bezdomnych.
Dlatego węgorzewscy stróże prawa apelują, aby nie być obojętnym na cudzą krzywdę.

Łukasz Razowski


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages