Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Burmistrz spotkał się z mieszkańcami gminy

2019-10-26 09:00:00 (ost. akt: 2019-10-23 14:39:19)

Autor zdjęcia: Węgorzewo TV

W ubiegły piątek w Węgorzewskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie władz gminy z mieszkańcami. Burmistrz Krzysztof Kołaszewski nie kryje zadowolenia z rozmów z węgorzewianami. I zapowiada kolejne tego typu wydarzenia, by porozmawiać „po ludzku”.

Kwestia spotkań z mieszkańcami gminy Węgorzewo z władzami miasta była mocno poruszana podczas zeszłorocznej kampanii przed wyborami samorządowymi. Wtedy kandydat na urząd burmistrza, a obecnie burmistrz Krzysztof Kołaszewski podkreślał, że chce rozmawiać z mieszkańcami bezpośrednio o sprawach i problemach miasta.

Do takiego spotkania doszło w piątek 18 października. Burmistrz zaprosił mieszkańców gminy Węgorzewo na otwarte spotkanie w sali widowiskowej Węgorzewskiego Centrum Kultury. W spotkaniu uczestniczyli oprócz, gospodarza gminy, przedstawiciele spółek gminnych: Zakładu Usług Komunalnych oraz Ciepłowni Miejskich, a także reprezentanci wydziałów Urzędu Miejskiego: Wydziału Geodezji, Mienia, Planowania Przestrzennego i Rolnictwa oraz Wydziału Infrastruktury i Gospodarki Komunalnej.

— Co prawda frekwencja nie była zbyt wysoka, ale moja refleksja jest taka, że takie spotkania są potrzebne — powiedział Krzysztof Kołaszewski, burmistrz Węgorzewa. — Ja komunikuję się z mieszkańcami poprzez media społecznościowe, maile dość sprawnie, natomiast relacja z żywym człowiekiem jest jak najbardziej potrzebna i wskazana, by sobie po prostu po ludzku porozmawiać. Na spotkaniu poinformowałem mieszkańców o inwestycjach, które są już w toku oraz o tych, które są już przed nami, które są pewne, i o tych planowanych. Z kolei mieszkańcy pytali o problemy dnia codziennego, kwestie remontów chodników, ulic, gospodarki odpadami. Ale i o problemy większego zasięgu jak zagospodarowanie budynku po szkole nr 1 na ulicy Bema.

Jak zauważył burmistrz, padały podczas tej rozmowy mniej lub bardziej realne pomysły.
— Chwalę sobie tego typu spotkania, spotykam się również z mieszkańcami sołectw podczas zebrań, będę starał się je kontynuować — zapowiedział gospodarz gminy. — Jeszcze nie wiemy, jaka będzie częstotliwość takich spotkań. To spotkanie październikowe było dla mnie istotne z tego względu, że jestem przed przygotowaniem budżetu gminy na przyszły rok, i chciałem dowiedzieć się od mieszkańców o ich potrzebach, by rozważyć, jakie w pierwszej kolejności inwestycje w tym budżecie ujmować.

Kołaszewski zauważył, że frekwencja była być może mała, ale prawdopodobnie mógł być to efekt tego, że ogłoszenia, plakaty pojawiły się w okresie przedwyborczym, i mogły być mniej widoczne przez mieszkańców. Dlatego kolejne spotkanie odbędzie się prawdopodobnie po nowym roku, kiedy skończy się okres świąteczny, i więcej osób będzie mogło w rozmowach z władzami gminy uczestniczyć.

— Zachęcam do uczestnictwa w tych spotkaniach, informacje będą na plakatach, na Fecebook’u i na stronie internetowej gminy — zachęca Krzysztof Kołaszewski. — Im więcej osób w nich będzie uczestniczyć, tym lepiej, tym bardziej będziemy poinformowani o potrzebach mieszkańców.

(Łukasz Razowski)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Węgorzewianin #2810820 | 31.0.*.* 28 paź 2019 18:20

    No pierwsze otwarte spotkanie po roku i to w dodatku przy burzy, jaka powstała przy okazji konkursu na dyrektora WCK, sukces jak nic.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages