Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Powojenna "pamiątka" zakłóciła prace rozbiórkowe

2019-10-23 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-23 14:19:23)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Węgorzewie

Podczas prac rozbiórkowych właściciel posesji w miejscowości Pniewo natrafił na granat moździerzowy z okresu II wojny światowej. O niebezpiecznym znalezisku mężczyzna poinformował policję.

Podczas prac rozbiórkowych budynku gospodarczego w miejscowości Pniewo gmina Węgorzewo właściciel posesji natrafił na pocisk artyleryjski. Policjanci potwierdzili otrzymanie informacji o groźnym znalezisku.

— Po otrzymaniu informacji policjanci zabezpieczyli niebezpieczne wykopalisko i powiadomili wojskowych saperów — mówi asp. Agnieszka Filipska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. — Ustalono, że jest to granat moździerzowy produkcji niemieckiej z okresu z II wojny światowej. Tego samego dnia pocisk został zabrany przez saperów i zneutralizowany na poligonie.
Policjanci przypominają, jak należy się zachować w przypadku odnalezienia przedmiotu, który może okazać się niewybuchem.

— Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy — tłumaczą policjanci. — W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policje bądź inne służby.

(źródło: KPP w Węgorzewie)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages