Park Helwinga wzbogaci się o małą architekturę, a mieszkańcy skorzystają z projektu rehabilitacyjnego schorzeń kręgosłupa

2019-09-29 10:00:00(ost. akt: 2019-09-29 11:43:06)

Autor zdjęcia: Monika Kacprzak

Wyładnieje Park Helwinga, a ponad stu mieszkańców w wieku zawodowym będzie mogła skorzystać z rehabilitacji, by zapobiegać schorzeniom kręgosłupa.
Burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski oraz Skarbnik Gminy Węgorzewo Agnieszka Burak podpisali dwie umowy z Województwem Warmińsko-Mazurskim reprezentowanym przez Członka Zarządu Jolantę Piotrowską na realizację projektu pn.: „Rehabilitacja medyczna schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu wśród mieszkańców Gminy Węgorzewo” oraz zadania "Wzmocnienie atrakcyjności turystycznej Parku Helwinga poprzez doposażenie w małą architekturę".
Ten drugi projekt wart ponad 27,5 tysiąca złotych z dotacją 12 tysięcy polega na doposażeniu w małą architekturę Park Helwinga.

— Zakup i montaż małej architektury wpłynie pozytywnie na wizerunek, rozwój i uatrakcyjnienie przestrzeni publicznej Węgorzewa w synergii kultura - turystyka - jakość życia — wyjaśnił Krzysztof Kołaszewski, burmistrz Węgorzewa. — Zamontowany zostanie zdrój uliczny, rzeźba przedstawiająca ptaka objętego ochroną zamieszkującego tutejsze tereny, a dokładnie czapli oraz dwa stojaki dwa rowerowe, każdy na pięć rowerów.

Wspomniana rzeźba ma stanowić jeden z elementów planowanej ścieżki edukacyjno-przyrodniczej z pomnikami przyrody i figurami zwierząt zamieszkujących tereny Mazur. Z kolei głównym celem projektu „Rehabilitacja medyczna schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu wśród mieszkańców Gminy Węgorzewo” jest zahamowanie lub ograniczenie skutków procesów chorobowych dotyczących układu kostnostawowego, mięśniowego i tkanki łącznej u osób z dolegliwościami kręgosłupa. Weźmie w nim udział 120 mieszkańców gminy Węgorzewo (36 kobiet, 84 mężczyzn), będących w wieku aktywności zawodowej.

— Można się jeszcze zgłaszać do programu — zachęca burmistrz Kołaszewski. — Rekrutacja uczestników odbywa się w sposób ciągły i będzie trwała do 30 kwietnia 2020 roku.
Projekt obejmuje badania wstępne i diagnozę, rehabilitację medyczną, aktywizację ruchową oraz edukację zdrowotną. Całość warta jest ponad 350 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie wynosi ponad 330 tysięcy. (raz)
(raz)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5