Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

5 turystów wbrew przepisom przekroczyło granicę z Rosją

2019-08-20 12:00:00 (ost. akt: 2019-08-20 15:15:56)

Autor zdjęcia: Archwium SG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie ukarali mandatami karnymi 5 turystów, którzy wbrew przepisom przekroczyli granicę z Rosją.

18 sierpnia patrol Straży Granicznej wylegitymował 4 obywateli Polski i jednego Ukrainy. W trakcie czynności okazało się, że turyści mimo widocznych zakazów i oznaczeń granicy państwa, przekroczyli ją w niedozwolonym miejscu.

— Mężczyźni tłumaczyli, że chcieli zobaczyć, jak wygląda granica polsko-rosyjska — informuje kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. — Funkcjonariusze Straży Granicznej za nielegalne przekroczenie granicy ukarali 5 turystów z województwa wielkopolskiego mandatami karnymi na łączną kwotę 1000 zł.

Straż Graniczna apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania, polowania, czy spacerowania w okolicach granicy państwowej.

— Należy pamiętać, że granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej, której przekraczanie jest możliwe tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych tj. w przejściach granicznych — przypomina Mirosława Aleksandrowicz.
(oprac. mk, źródło: SG)Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages