Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

"Tutaj jest mnóstwo ludzi pełnych dobrej energii!"

2019-08-13 10:00:00 (ost. akt: 2019-08-13 10:20:44)

Autor zdjęcia: Cycling-Recycling

Tak swoje ekologiczne tournée po Mazurach podsumował organizator akcji „Cycling Recycling” Dominik Dobrowolski. M.in. w Węgorzewie namawiał, by po sobie zostawić tylko odcisk stopy na piasku.

Ponad 500 kilometrów liczyła trasa kolejnej odsłony rowerowej akcji ekologicznej. Po wybrzeżu Bałyku, brzegach Wisły, przyszedł czas na brzegi Wielkich Jezior. Jak wspominają organizatorzy niezmiernie ważnego przedsięwzięcia rowerowego „Cycling-Recycling”. Wszystko się zaczęło w 2010 roku, kiedy to Dominik Dobrowolski postanowił objechać Bałtyk na rowerze.

— Przez 6 tysięcy kilometrów spotykałem się z mieszkańcami, organizacjami społecznymi, samorządowcami, dziennikarzami, namawiając wszystkich do wspólnej troski o Bałtyk, do nieśmiecenia i do recyklingu — wspomina. — Tak narodził się pomysł strony internetowej, na której zachęcałbym do ekologii. Następnie narodził się pomysł cyklicznych wypraw rowerowych na rzecz recyklingu i walki z zaśmieceniem środowiska o nazwie "Cycling Recycling". W ostatnich wyprawach czynnie biorą udział wolontariusze Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacji Odzysku, firmy te są też głównymi partnerami wypraw, podczas których już okrążyliśmy Polskę w 2016 roku i zwiedziliśmy oraz posprzątaliśmy polskie wybrzeże w 2017 roku.

W 2018 roku akcja odbyła się na trasie od źródeł Wisły aż do Bałtyku, wzdłuż Królowej Polskich Rzek.
— Rok 2019 też jest pełen zielonej energii, bo w lipcu i sierpniu przejechaliśmy i posprzątamy Krainę Tysiąca Jezior — dodaje Dobrowolski. — Pod hasłem “Mazury pełne dobrej energii” okrążyliśmy najpiękniejsze mazurskie jeziora oraz poedukowaliśmy żeglarzy i turystów, aby po sobie zostawiali wyłącznie kilwater za żaglówkami, lub odcisk stóp na mazurskich piaskach, ale nie śmieci, nie elektrośmieci!

Recyclingowego rowerzysty nie mogło zabraknąć i w „rowerowej stolicy Polski”.
— Stare Juchy, Kruklanki i finisz w Węgorzewie, tak wyglądał dzisiejszy Cycling Recycling. Zgodnie z obietnicą rowerzyści, którzy przyjechali na spotkanie do mariny w Węgorzewie otrzymali super lampki — tak opisywał Dobrowolski etap kończący się w naszym mieście.
Następnym etapem była podróż do Giżycka, gdzie cała impreza się zakończyła. Po drodze rowerzyści odwiedzili też Wilkasy, Sztynort, Ryn, Mikołajki, czy Ruciane-Nidę.
— To nie ostatnia nasza akcja na Mazurach — zapewnia ekolog. — Tutaj jest mnóstwo ludzi pełnych dobrej energii! Wrócimy, by kontynuować edukację ekologiczną i wspólnie zadbać o czystość tej cudownej krainy! (Łukasz Razowski)

Fot. FB/ Cycling Recycling


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages