Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Prolog Mazury AirShow w Węgorzewie

2019-08-09 12:00:00 (ost. akt: 2019-08-07 16:12:48)

Autor zdjęcia: Monika Kacprzak

W ubiegły piątek przy nabrzeżu ekomariny zacumowały 4 wodnosamoloty. Licznie zgromadzona publiczność mogła nie tylko podziwiać imponujące maszyny, ale też zrobić pamiątkowe zdjęcie na ich tle czy porozmawiać z pilotami.

Widok żaglówek, łódek i jachtów to w węgorzewskim porcie codzienność. Nic więc dziwnego, że wodnosamoloty ustawiające się przy nadbrzeżu ekomariny wzbudziły niemałe poruszenie. W ubiegły piątek, mieszkańcy Węgorzewa i okolic oraz turyści mieli okazję przyjrzeć się z bliska imponującym maszynom. Wydarzenie było prologiem popularnej imprezy – Mazury AirShow, która w dniach 3-4 sierpnia odbywała się w Giżycku oraz na lotnisku Kętrzyn-Wilamowo.

W piątek, po wykonaniu nad Węgorzewem dwukrotnej rundy 4 wodnosamolotów, maszyny wylądowały na jeziorze Mamry, po czym wpłynęły zamkniętym dla żeglugi odcinkiem Węgorapy i Kanału Węgorzewskiego pod ekomarinę. Prezentacja pilotów i załóg wodnosamolotów z Niemiec, Szwajcarii i Szwecji, profesjonalny komentarz Witolda Sokoła (byłego pilota Su-22, a następnie MiG 29) oraz pamiątkowe zdjęcia z pilotami i maszynami wypełniły dwugodzinny pobyt załóg lotniczych w Węgorzewie.

Ogromne emocje wzbudziły też niespodzianki przygotowane przez organizatorów – nad głowami zebranych przeleciały wojskowe śmigłowce: Mi 24 oraz Apache, a na trawniku przy ekomarinie wylądował mały śmigłowiec AK-3. O godzinie 17.00 wodnosamoloty, w ustalonej kolejności oddały cumy i ruszyły w kierunku Mamr, gdzie z zachowaniem bezpieczeństwa wystartowały do lotu, by zameldować się na lotnisku w Kętrzynie.

Obszerna relacja czeka na Państwa w najświeższym wydaniu "Węgorzewskiego Tygodnia" – polecamy lekturę!

(Monika Kacprzak)Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xyz #2776011 | 77.242.*.* 12 sie 2019 19:13

    Akcja żenada! Nie było to atrakcja, wodoloty w porcie nawet nie lądowały. Ludzie nie zdążyli dotrzeć na wylot, aby zobaczyć wzbijanie się w powietrze. Za rok znowu tak będzie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages