Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Wspólna modlitwa za losy naszych przodków

2019-07-24 10:00:00 (ost. akt: 2019-07-24 01:27:14)

27 lipca w Podbrzeziu na Litwie odbędzie się msza święta koncelebrowana. Okazją jest pierwsza rocznica odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej rodziny deportowane z miejscowej parafii. Wszystkich, którym droga jest pamięć i losy naszych przodków, zapraszamy do wspólnej modlitwy — pisze w liście do redakcji Czytelniczka.

W sobotę (27 lipca) o godzinie 12.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Podbrzeziu na Litwie zostanie odprawiona msza święta koncelebrowana. Okazją jest pierwsza rocznica odsłonięcia i poświecenia tablicy upamiętniającej rodziny deportowane z miejscowej parafii.

„Krzyż Życia zesłanych Rodzin z parafii Podbrzezie na Litwie stał się znakiem połączenia z Bogiem. Panie, daj zmarłym w tym krzyżu swoje Miłosierdzie, a żyjącym Błogosławieństwo z wymienionych dzisiaj Rodzin…uciemiężonych mieszkańców parafii, którzy zostali deportowani, uwięzieni, siłą zmuszeni do opuszczenia rodzinnych domów, ojcowizny i rzuconych w strony obce, dalekie, naznaczone ciężką pracą, głodem, chorobą i zniewoleniem. Prosimy Cię, Panie, przez serce Twojej i naszej Matki, Maryi Niepokalanej, o łask wiele w życiu doczesnym żyjących jeszcze deportowanych i łagierników. Niech ich obecność w dniu dzisiejszym stanie się wyrazem Twego Miłosierdzia”.

To słowa wspólnej modlitwy Polaków z Macierzy, przedstawicieli władz samorządowych Rejonu Wileńskiego i mieszkańców parafii w Podbrzeziu. A imion i nazwisk przed ołtarzem wymieniono wiele. Poświęcenie krzyża i tablicy na miejscowym cmentarzu zamknęło ubiegłoroczną uroczystość patriotyczno-religijną. 27 lipca nastąpi ponowne zawierzenie rodzin zesłańców i łagierników, a zwieńczeniem tegorocznych uroczystości będzie odsłonięcie 8 imiennych tabliczek sybirackich i 4 imiennych tabliczek łagierników umieszczonych na wspomnianym krzyżu.

Lista rodzin ciągle się powiększa, ale nie jest jeszcze zamknięta. Cały czas spływają informacje o rodzinach wywiezionych na Sybir czy więzionych w łagrach. Trwają również poszukiwania tych rodzin. Chodzi o to, żeby wszystkie informacje były rzetelnie sprawdzone i potwierdzone. Dzięki temu w następnych latach liczba tabliczek będzie się powiększała. Dobry Bóg pozwoli zespolić rodziny zesłańców w jedną całość i objąć ich naszą modlitwą. Wszystkich, którym droga jest pamięć i losy naszych przodków, zapraszamy do wspólnej modlitwy.

(Czytelniczka)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sergej #2842282 | 185.244.*.* 1 sty 2020 09:03

    Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages