Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Stulichański czempionat koni to strzał w dziesiątkę!

2019-07-17 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-17 13:48:32)

Autor zdjęcia: Węgielsztyn Mazury

Za nami niecodzienne wydarzenie, które na dobre wpisało się w kalendarz letnich imprez – VIII Czempionat Koni Zimnokrwistych. Podczas gdy zimnokrwiste prezentowały swoje wdzięki, gorące serca wspierały dobroczynną inicjatywę.

Najpiękniejsze konie, rodzinna atmosfera i mazurskie specjały to wizytówka stulichańskiego czempionatu. Nic więc dziwnego, że impreza przyciągnęła prawdziwe tłumy. Gwoździem programu był Czempionat Źrebiąt, nie mogło jednak zabraknąć widowiskowej musztry ułańskiej, konkurencji powożenia czy prezentacji maszyn rolniczych. A na najmłodszych gości czekały zajęcia plastyczne, zabawy i konkursy z nagrodami.

W tym roku w czempionacie udział wzięło 15 pięknych źrebiąt. Po długich naradach komisja wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce otrzymał Frank (właściciel: Piotr Bryndza z Upałt, gm. Giżycko), drugie Cydr (właściciel: Adam Wydra, Sorkwity), a na trzecie Selen (właściciel: Roman Kulmaczewski, Sorkwity).

W trakcie czempionatu trwała również akcja charytatywna. Jej celem była zbiórka pieniędzy dla Julii Wardęckiej, 4-letniej dziewczynki, która choruje na ciężką wadę wzroku. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Stowarzyszenia "Pomagam bo Lubię", wielu życzliwych osób, które włączyły się w akcję oraz wszystkich darczyńców, na konto Julki trafi 5748,45zł. Dokładnie tyle udało się zebrać podczas czempionatu.

— Dzisiejszy dzień przeszedł nasze oczekiwania! Pyszne potrawy z grilla, wata, popcorn, ciepłe kanapki i pyszne ciasta znikały jak świeże bułeczki — nie kryją radości wolontariusze. — A wszystko w akompaniamencie wrzucanych do puszki pieniążków. Byliście niesamowici!
Z przebiegu imprezy cieszą się również organizatorzy, jak podkreślają – dopisała frekwencja i pogoda i humory.

— Czempionat uznajemy za bardzo udany, pogodę mieliśmy super od samego rana — imprezę podsumowuje Ryszard Furtak ze Stulichańskiego Stowarzyszenia Wspierania Sportów Wodnych i Konnych. — Dużym zainteresowaniem cieszyło się rozczyszczanie i podkuwanie kopyt, a także pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu węgorzewskich strażaków. Goście chętnie oglądali prezentację sprzętu 11. MPA oraz wystawę maszyn rolniczych. Pochwalić należy także pokaz ułański, który możemy ocenić jako najlepszy dotychczas. Podobnie z frekwencją – nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania, co utwierdza nas w przekonaniu, że nasza impreza to strzał w dziesiątkę. Jesteśmy bardzo zadowoleni, uważamy, że była to najlepsza edycja. Dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których ciężko byłoby zorganizować wydarzenie oraz wszystkim, którzy pomogli przy organizacji czempionatu. Do zobaczenia za rok!
(mk)


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages