Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Od małego o animacji społecznej

2019-07-09 09:38:59 (ost. akt: 2019-07-09 09:40:05)

Autor zdjęcia: Alicja Rymszewicz

Węgorzewska młodzież rozpoczęła wakacje łącząc aktywny wypoczynek z edukacją na temat animacji społecznej. Były warsztaty pisania wniosków o dofinansowanie projektów społecznych, podstawy dziennikarstwa, wolontariatu oraz ekologii.

Obóz zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Trygort we współpracy z węgorzewskim Hufcem ZHP w ramach projektu „Wychowawca – kierownik – animator społeczny” dofinansowanego przez Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Uczestnicy obozu dowiedzieli się jakie są zasady logiki projektowej, skąd można pozyskiwać fundusze na działania społeczne, jak ważna jest współpraca miedzy organizacjami. Wzięli udział w warsztatach fotograficznych i pisania artykułów do mediów, bo to cenna umiejętność, by ciekawie przedstawić swoje działania. Ważnym aspektem była też edukacja na temat ekologii, były zajęcia z ichtiologii i „10 przykazań ekologa”.

W tym samym czasie w Węgorzewie przebywali goście – młodzież pochodzenia polskiego - z Litwy, Białorusi i Rosji-Obwód Kaliningradzki, którzy przyjechali na zaproszenie Wspólnoty Polskiej w ramach projektu „Lato z Polską” sfinansowanego przez Senat RP. Dzięki koordynacji projektów przez węgorzewski hufiec ZHP uczestnicy obu obozów mogli spędzić czas razem na integracji, aktywnym wypoczynku, wycieczkach.

Oba obozy zakończyły się wspólnym harcerskim ogniskiem z zaproszonymi gośćmi ze współpracujących organizacji pozarządowych i władz samorządowych.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Trygort

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages