Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Wakacje już za pasem. Niech będą bezpieczne!

2019-06-17 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-17 13:51:47)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Węgorzewie

"Potrafię Pomóc" pod takim hasłem odbyły się działania zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Węgorzewie. Przedstawiciele służb i instytucji spotkali się, aby zaprezentować pokaz ratownictwa wodnego oraz sprzęt służbowy.

W ubiegły piątek na placu przy Ekomarinie w Węgorzewie odbył się pokaz służb nawiązujący do zbliżających się wakacji. W trakcie spotkania uczniowie, a także wszyscy przybyli na wydarzenie mieszkańcy mogli wziąć udział w ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy, a także wysłuchać prelekcji na temat zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Działania poświęcone tej tematyce odbyły się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

— Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie dalsze ograniczenie takich wypadków — tłumaczy mł. asp. Agnieszka Filipska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. — Podczas przeprowadzanych ćwiczeń można było zobaczyć pokaz ratowania osoby tonącej i udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentację sprzętu do ratownictwa wodnego oraz jego praktyczne wykorzystanie.

Ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzili policjanci, strażacy, ratownicy medyczni i ratownicy MOPR. O zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz zagrożeniach związanych z wypoczynkiem nad wodą przypomnieli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. W wydarzeniu wzięły udział przedszkola, uczniowie szkół, a także mieszkańcy naszego powiatu.

— Głównym celem takich działań jest poprawa bezpieczeństwa na obszarach wodnych i terenach bezpośrednio do nich przyległych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne wakacje” — dodaje policjantka.
W działaniach wzięli udział węgorzewscy policjanci, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie, ratownicy medyczni ze Szpitala Powiatowego w Węgorzewie, ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku oraz pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Węgorzewie.
(red)



Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij




Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages