Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Konkursy, zabawy i otwarcie bulodromu. Za nami kolejna edycja Trygortiady

2019-06-05 10:37:33 (ost. akt: 2019-06-05 11:26:09)

Autor zdjęcia: Paweł Orszewski

Piąta edycja Trygortiady okazała się być wyjątkową. Mieszkańcy wsi dokonali otwarcia toru do gry w bule, a w organizację zaangażowało się młodziutkie miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

Żwirowe boisko zwane bulodromem powstało w ramach projektu „Organizacja Igrzysk Sportowych TRYGORTIADA 2019” dofinansowanych przez Powiat Węgorzewski. Obecna na otwarciu przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Węgorzewie Barbara Dawcewicz podkreśliła:
— Cieszą nas projekty, które zostawiają po sobie trwałe rezultaty! A rezultatów można spodziewać się spektakularnych. — Nasze boisko do gry w bule spełnia normy europejskie, możemy więc organizować zawody rangi międzynarodowej!

Gra w bule jest bardzo prosta i może grać w nią praktycznie każdy, od juniora do seniora, także osoby na wózkach inwalidzkich. Trygortczanie zaś szczególnie upodobali sobie ten rodzaj sportu, który służy integracji, zdrowej rywalizacji i bardzo chętnie spotykają się na rozgrywkach międzysąsiedzkich. Dzięki zaangażowaniu Koła Gospodyń Wiejskich w Trygorcie na boisku działała profesjonalna kuchnia polowa. Świeże i pyszne tradycyjne potrawy znikały w żołądkach sportowców. Z okazji Dnia Dziecka była też serwowana wielosmakowa wata cukrowa i gofry z wymyślnymi dodatkami. Dziękujemy wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Węgorzewie pod opieką Małgorzaty Ambrosiewicz i Wioletty Balewicz za pomoc w organizacji zabaw dla dzieci. Młodzież spisała się na medal prowadząc animacje, sztafety sportowe czy zumbę. Brawo!
(Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Trygort)
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages