Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Poznaj tajemnice sztynorckiego pałacu

2019-05-29 11:39:49 (ost. akt: 2019-05-29 12:12:56)

Autor zdjęcia: Piotr Wagner

W połowie maja rozpoczął się program wolontariuszy działających przy pałacu w Sztynorcie. Codziennie w godz. 10.00-17.00 zwiedzający mają możliwość odwiedzenia pałacu oraz wysłuchania informacji dotyczących historii tego niezwykłego miejsca.

— Codziennie aż do końca sierpnia wolontariusze przebywać będą przy głównym wejściu do pałacu — informuje Piotr Wagner z Niemiecko-Polskiej Fundacji Ochrony Zabytków Kultury. — Oprócz uczniów i studentów w projekcie biorą również osoby starsze oraz emeryci. Program wolontariatu stanowi część tegorocznego projektu kulturalnego organizowanego przez Wspólnotę Lehndorff, bazującym na pozytywnych doświadczeń zebranych podczas poprzednich edycji Dni Sztynortu.


To nie koniec sztynorckich atrakcji! W dniach 22.07-28.07 w Sztynorcie odbędzie się Letni festiwal Uniwersytecki obejmujący wykłady dotyczące energii odnawialnej, gospodarki leśnej w ramach postępujących zmian klimatycznych. Przewidziane są również prelekcje związane z literaturą dot. historii regionu. W dniach 5.08-11.08 odbędzie się trzecia edycja Dni Sztynortu z bogatym programem kulturalnym.

Program kulturalny w Sztynorcie finansowany jest przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckej w Warszawie oraz Muzeum Prus Wschodnich w Luenburgu. Za realizację programu odpowiedzialna jest Wspólnota Lehndorff (Berlin), Stowarzyszenie "Fair Tales" (Poznań) wraz z partnerami: fundacją "Tratwa" (Olsztyn) przy wsparciu Niemiecko-Polskiej Fundacji Ochrony Zabytków Kultury (Berlin) oraz firmą King Cross (Warszawa).
(mk)


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages