Wtorek, 10 grudnia 2019. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Uczniowie z "Dwójki" w gronie najlepszych

2019-05-20 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-20 15:28:16)

Autor zdjęcia: SP2 w Węgorzewie

W dniach 10-11 maja odbył się finał IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Do Katowic przyjechały najlepsze drużyny – mistrzowie województw z całej Polski. Wśród najlepszych znalazła się także drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie.

Wspaniali, zdolni młodzi czytelnicy zostali wyłonieni spośród ponad 17 tysięcy uczestników biorących udział w konkursie. Podczas finału walczyli o tytuł mistrza Polski. Miło nam poinformować, iż wśród tych najlepszych drużyn znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w kategorii klas I-IV. W skład niej weszli: Łukasz Filipek kl. III b, Amelia Grzmil kl. IV c, Martyna Noga kl. IV e. Nasi uczniowie uzyskali drugi wynik w kraju (168/170 punktów) i zajęli czwarte miejsce. W konkursie wzięło udział 16 drużyn.

„Wielka Liga Czytelników” towarzyszyła uczniom szkół podstawowych w całej Polsce od listopada 2018 r. zachęcając do wspólnego, rodzinnego czytania. W tegorocznej edycji uczestnicy przeczytali rekordową liczbę książek. Natomiast w kolejnych etapach konkursu, drużyny mierzyły się z testami dotyczącymi treści wybranych lektur. W tym roku były to: „Pan Samochodzik i niesamowity dwór”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych), „Petronela z Jabłoniowego Sadu”, „Łukasz i kostur czarownicy”.

10 maja uczniowie pisali finałowy test, a następnego dnia odbyło się podsumowanie całego wielomiesięcznego wydarzenia. Tradycyjnie, imprezą towarzyszącą była Wielka Zabawa Rodzinna, na którą zaproszono wszystkich chętnych. Był to wielki piknik rodzinny, który rozpoczynał korowód postaci z książek. Następnie na Wydziale Teologicznym UŚ, odbyła się zabawa integracyjna. Ponad 30 stanowisk – przygotowanych przez partnerów i sympatyków Stowarzyszenia Wielka Liga – z zadaniami dla rodzin. Odbyły się również spotkania z autorami finałowych lektur: Waldemarem Cichoniem oraz Justyną Balcewicz. Całość zakończyła gala podsumowująca.

Nasi uczniowie otrzymali medale finalisty oraz całą „torbę” prezentów, zapowiedzieli też, iż w następnym roku znów wezmą udział w tym konkursie. Uczniom towarzyszyli rodzice oraz opiekunka, Grażyna Wójcik.
(G. Wójcik)


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as #2735244 | 176.221.*.* 20 maj 2019 20:49

    Gratulacje!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages