Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

„Czerwone jabłuszko po ziemi się toczy…”

2019-05-17 11:05:55 (ost. akt: 2019-05-17 11:53:11)

Autor zdjęcia: Archiwum przedszkola

III Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Na ludową nutę” w wykonaniu dzieci z Przedszkoli Nr 1 i Nr 2 w Węgorzewie, odbył się 16 maja w Węgorzewskim Centrum Kultury.

Nadrzędnym celem Festiwalu ,,Na ludową nutę” było rozwijanie poczucia przynależności narodowej i kulturowej u naszych wychowanków oraz ich współuczestniczenia w pielęgnowaniu tradycji. Festiwal poświęcony był polskiej twórczości ludowej. Osiem grup z obydwu Przedszkoli, zaprezentowało swoje umiejętności wokalne i taneczne. Dzięki małym artystom, zgromadzeni widzowie przenieśli się w świat polskiej twórczości ludowej, sięgając tym samym pamięcią do swego dzieciństwa. Usłyszeliśmy takie utwory jak: ,,Lipka”, „Grozik”, „Kaczuszka”, „Na mazurską nutę”, „Pofajdok”, „Lajkonik”. Uwieńczeniem Festiwalu było wręczenie przez p. Małgorzatę Borejko i p. Teresę Matejko dyplomów i czerwonych jabłuszek wszystkim dzieciom.

Organizatorami Festiwalu były Przedszkola Nr 1 im. Kubusia Puchatka i Nr 2 im. Misia Uszatka w Węgorzewie. Uroczystość rozpoczęły p. Teresa Matejko – dyrektor Przedszkola Nr 1 i p. Małgorzata Borejko – dyrektor Przedszkola Nr 2, które serdecznie przywitały zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Węgorzewa pan Krzysztof Kołaszewski, pani Małgorzata Stępniak pracownik Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, rodziny występujących dzieci. Osobami koordynującymi i prowadzącymi uroczystość były Joanna Rojek z Przedszkola Nr 1 i Izabela Jachimek z Przedszkola Nr 2.

Dziękujemy Dyrektorowi WCK p. Mirosławowi Błudniowi za udostępnienie sali widowiskowej, sprzętu nagłaśniającego oraz pracownikom WCK za pomoc w realizacji Festiwalu. Prezentowane piosenki i tańce z różnych regionów Polski przygotowały nauczycielki poszczególnych grup z obydwu Przedszkoli, za co serdecznie im dziękujemy.

Podziękowania składamy również wszystkim pracownikom Przedszkoli za przygotowanie barwnych strojów, dekoracji oraz rekwizytów, a w szczególności dziękujemy p. Mariannie Wojsznis, p. Janinie Szostak, p. Wiesławie Łapińskiej, p. Grażynie Grzeszuk za uszycie strojów. Dziękujemy wszystkim gościom za to, że byli razem z nami. Dziękujemy dzieciom za muzyczną ucztę dla ducha, która z pewnością zapadnie na długo w pamięci wszystkim obecnym na Festiwalu. Życzymy małym artystom dalszych sukcesów. Do zobaczenia za rok!
(Joanna Rojek, Izabela Jachimek)Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages