Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Niech się święci Trzeci Maja!

2019-05-03 11:56:27 (ost. akt: 2019-05-03 12:28:34)

Autor zdjęcia: Archiwum przedszkola

W przedszkolu Misia Uszatka jak co roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzieci z grup "Koguciki" i "Pajacyki" ubrane w stroje, których kolory symbolizowały barwy narodowe naszego kraju, przedstawiły program artystyczny.

"Trzeci Maj! Trzeci Maj!
Idzie wiosna przez nasz kraj,
szumi las, szumi gaj.
Niech się święci Trzeci Maj!"

Majowe święto dla wszystkich Polaków jest dniem szczególnym. Trzeci Maj ustanowiono świętem narodowym - w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Drugi maj jest świętem flagi państwowej. W naszym przedszkolu także pamiętano o tym święcie, w którego przeddzień, odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzieci z grup "Koguciki" i "Pajacyki" ubrane w stroje, których kolory symbolizowały barwy narodowe naszego kraju, przedstawiły program artystyczny. Przedszkolaki zostały przygotowane przez panie Katarzynę Balsewicz, Grażynę Grzeszuk, Krystynę Kalich, Lucynę Szender, Grażynę Adamczuk. W wierszach i piosenkach o tematyce patriotycznej dzieci wyraziły swoją przynależność narodową oraz wykazały dużą wiedzę na temat symboli narodowych: godło, hymn narodowy, flaga państwowa. Wychowankowie naszego przedszkola szanują również tradycje ludowe i w związku z tym, dzieci z grupy "Pajacyki" zaśpiewały "Czerwone jabłuszko", zaś dzieci z grupy "Koguciki" zatańczyły "Krakowiaka".
(Grażyna Grzeszuk)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages