Wtorek, 10 grudnia 2019. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

"Wolność, równość, edukacja!". Pikieta poparcia dla nauczycieli

2019-04-24 13:40:48 (ost. akt: 2019-04-24 14:00:33)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W poświąteczny wtorek (23 kwietnia) pod gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyła się wielotysięczna pikieta zorganizowana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Wzięli w niej udział także nauczyciele i mieszkańcy powiatu węgorzewskiego.

W tłumie domagającym się zwiększenia nakładów finansowych na edukację, poprawy jej jakości oraz zmian systemowych nie mogło zabraknąć także przedstawicieli szkół naszego regionu (LO, ZSZ, SP1, SP2, SP Budry, SP Radzieje, SP Pozezdrze i najliczniej reprezentowana SP Kruklanki). Panowała atmosfera wzajemnego wsparcia i życzliwości oraz dezaprobaty dla deformujących system edukacji w Polsce działań rządu. Przemawiali przedstawiciele związków zawodowych, a także osoby związane z oświatą – nauczyciele, uczniowie, rodzice, samorządowcy. Zwracali oni uwagę na bierność strony rządowej oraz brak dobrej woli w tym konflikcie. Podkreślali, że brak działań ze strony rządu przedłuża sytuację, w której dzieci pozbawione są edukacji. Wielotysięczny tłum został całkowicie zignorowany przez stronę rządową – żaden przedstawiciel ministerstwa nie wyszedł do demonstrujących!
(Anna Barczak)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tancerz na krawędzi #2721820 | 89.228.*.* 24 kwi 2019 14:14

    Ani kroku w tył

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages