Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Ruszyła kolejna edycja konkursu "Losy nasze..."

2019-04-24 09:00:00 (ost. akt: 2019-04-24 09:45:44)

W nieco innej niż dotychczas formule odbędzie się konkurs „Losy nasze…” organizowany przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Ruszyła kolejna edycja wydarzenia, dzięki któremu dla potomnych zostaną zachowane ważne dla regionu eksponaty, ale i wspomnienia.

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie ogłosiło 21. Edycję konkursu „Losy nasze…”. Jest on adresowany do mieszkańców północnej i wschodniej części Polski oraz krajów przylegających do regionu. Jak wyjaśniają węgorzewscy muzealnicy, przedsięwzięcie to doskonała okazja do wspólnych rodzinnych wspominków, pochylenia się z ciekawością nad starymi zdjęciami, listami dziadków, odnalezienia zapomnianych pokrewieństw. Do tej pory przedmiotem konkursu były fotografie, listy, dokumenty osobiste, pamiętniki oraz wspomnienia. Formuła została jednak poszerzona o kategorie związane z historią miejscowości oraz zbytkami przeszłości i kultury.

Prace należy składać osobiście lub przesłać do końca września 2019 roku na adres organizatorów (z zaznaczeniem, czy autorka /autor zgadza się na udostępnianie do celów naukowych, popularyzacyjnych i ewentualną publikację): Muzeum Kultury Ludowej 11-600 Węgorzewo, ul. Portowa 1 tel/fax: (87) 427 32 42, 427 52 78 e-mail: mkl.historia@wp.pl. Nadawcy prac zakwalifikowanych na konkurs dostaną potwierdzenie do końca września 2019 roku. Termin zakończenia 21. edycji konkursu zaplanowano na październik 2019 roku, natomiast zwrot prac przewidywany jest do końca 2019 r.

„Po zapoznaniu się z dostarczonymi materiałami, jury przyjęło 39 prac odpowiadających zasadom regulaminu konkursu. Nadesłano opracowania z Polski, Niemiec, Obwodu Kaliningradzkiego i Kanady, materiały świadczą o pielęgnowaniu tradycji, są dowodem dumy z przeszłości dalekiej i bliskiej” — czytamy w protokole konkursowym.
(raz)


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages