środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Odliczamy dni do sportowej majówki

2019-04-17 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-17 13:25:43)

Autor zdjęcia: wt

Majowe imprezy biegowe to już węgorzewska tradycja. Jak co roku długi weekend rozpocznie się aktywnie, a nasze miasto na chwilę zamieni się w tętniącą endorfinami mazurską stolicę biegów.

Majówka już za pasem. Pierwsze dni majowe spędzane są w naszym mieście aktywnie i na świeżym powietrzu. 2 maja już po raz piętnasty odbędzie się najbardziej wyczekiwana węgorzewska impreza biegowa – Półmaraton Węgorza. Wydarzenie, które w 2013 roku reaktywowano po pięcioletniej przerwie, zyskuje coraz większą popularność. Trudno się dziwić, niezwykle malownicza trasa biegu położona pomiędzy najpiękniejszymi mazurskimi jeziorami zachwyciła już niejednego biegacza. To nie koniec sportowych atrakcji, bowiem półmaratonowi, jak co roku towarzyszyć będą biegi dziecięce "Mazury Cud Natury" oraz Bieg Flagi Biało-Czerwonej.

— Jest to jedna z najważniejszych imprez sportowych promujących Krainę Wielkich Jezior Mazurskich oraz aktywny wypoczynek — mówi Mariusz Niedziółka, kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Węgorzewie. — Trasa pełna jest pięknych widoków i miejsc, które chcemy promować wśród turystów. To między innymi: plaża miejska, promenada, zamek, port żeglarski, Ruska Wieś, tereny Zwierzynieckiego Rogu czy Green Velo. Nasze biegi majowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem i coraz liczniejszą frekwencją. W roku 2018 we wszystkich biegach uczestniczyło ponad tysiąc osób. Tegoroczna edycja połączona będzie z ceremoniałem wojskowym – podniesieniem flagi państwowej, odegraniem hymnu narodowego – dla uczczenia Dnia Flagi Narodowej, w której udział weźmie dowództwo oraz kompania honorowa 11. MPA. Na placu Wolności odbędzie się również Festyn Rekreacyjno-Edukacyjny oraz Ekopiknik organizowany przez Młodzieżową Radę Miejską. (mk)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages