Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Żandarmeria wojskowa zatrzymała żołnierzy z Węgorzewa

2019-04-17 11:00:00 (ost. akt: 2019-04-17 11:28:38)
Źródło: PAP / Darek Delmanowicz

Źródło: PAP / Darek Delmanowicz

Autor zdjęcia: Źródło: PAP / Darek Delmanowicz

Połączenie armat i narkotyków to nie jest dobre połączenie. Żandarmeria zatrzymała wojskowych ze środkami odurzającymi. Przed wymiarem sprawiedliwości stanie też cywil – prawdopodobnie diler.

Jak podaje przedstawiciel Prokuratury Okręgowej w Warszawie, 11 kwietnia 2019 roku żołnierze Placówki Żandarmerii Wojskowej w Giżycku „w ramach czynności wykonywanych pod nadzorem Działu ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej Olsztyn Południe zatrzymali czterech żołnierzy z Jednostki w Węgorzewie oraz jedną osobę cywilną”.

— Zatrzymanym żołnierzom przedstawiono zarzuty posiadania środków odurzających — poinformował Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. — Wobec żołnierzy zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru przełożonego wojskowego.
Z kolei cywilowi Łukaszowi K. przedstawiono zarzuty „udzielania innym osobom środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowych”.
— Wobec niego prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd uwzględnił wniosek — dodał rzecznik warszawskiej prokuratury.

Nie był to pierwszy w ostatnim czasie tego rodzaju przypadek wśród żołnierzy stacjonujących w regionie. W 2017 roku Żandarmeria Wojskowa rozbiła grupę przestępczą zajmującą się rozprowadzaniem narkotyków w jednostkach wojskowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. W grupie przestępczej działało pięciu żołnierzy z 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku oraz pięciu cywilów. W trakcie zatrzymania żołnierze byli pod wpływem środków odurzających. W miejscu zamieszkania członków grupy przestępczej zabezpieczono plantację 74 krzaków konopi indyjskich. Ujawniono także amfetaminę, marihuanę oraz akcesoria służące do ważenia i zażywania narkotyków. W sumie zabezpieczono ponad 1700 porcji narkotyków.
(raz)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gość #2718254 | 83.17.*.* 17 kwi 2019 11:21

    Mam nadzieję że ich wywalą tak by inni wiedzieli co ich czeka, tępić w zarodku

    Ocena komentarza: warty uwagi (23) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages