Wtorek, 10 grudnia 2019. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Wiedzę pożarniczą mają w małym palcu

2019-04-12 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-12 12:31:16)

W czwartek, 4 kwietnia w KP PSP w Węgorzewie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do udziału zgłosiło się 11 drużyn.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Węgorzewie. Do udziału w konkursie zgłosiło się 11 drużyn – łącznie 30 osób, reprezentujących 8 szkół.
— Turniej był połączony ze zwiedzaniem Komendy Powiatowej PSP oraz pokazem sprzętu zorganizowanym przez węgorzewskich strażaków PSP — mówi st. asp. Tomasz Grunwald, oficer prasowy KP PSP w Węgorzewie. — Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 30 pytań.

W grupie wiekowej szkoły podstawowe klasy I – VI zwyciężyła Julia Nowacka ze Szkoły Podstawowej w Pozezdrzu przed Julią Żukowską również Pozezdrzu oraz Martyną Dreksler ze Szkoły Podstawowej w Perłach. W grupie wiekowej klasy VII-VIII, zwyciężyła Małgorzata Barycz ze Szkoły Podstawowej w Budrach przed Patrycją Krynicką z Gimnazjum w Budrach z siedzibą w Więckach oraz Kornelią Wiertel z Gimnazjum w Węgorzewie. W najstarszej kategorii tj szkoły ponadgimnazjalne zwyciężył Dominik Kuzyk z Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie przed Klaudią Bykowską z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie oraz Dawidem Dacko również z Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie.

— Do udziału w eliminacjach szczebla wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach — informuje Grunwald. — Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem była Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.
(red)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages