Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Nauczyciele strajkują. Lekcje odwołane, w zamian zajęcia zastępcze

2019-04-08 10:46:40 (ost. akt: 2019-04-09 09:39:02)

Autor zdjęcia: Archiwum

Fiaskiem zakończyły się niedzielne rozmowy „ostatniej szansy” pomiędzy Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i stroną rządową. Z tego powodu w całym kraju nauczyciele większości szkół rozpoczęli strajk – również w Węgorzewie. Sprawdzamy jak wygląda sytuacja w poszczególnych placówkach.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W WĘGORZEWIE
W Szkole Podstawowej nr 1 w Węgorzewie strajk nauczycieli i pracowników niepedagogicznych ma trwać do odwołania. Jak poinformowała dyrektor placówki, Iwona Wróblewska, w dniach protestu "nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze z powodu braku możliwości ich zorganizowania". Szkoła jednak zapewnia zajęcia opiekuńcza w świetlicy w budynku przy ulicy Bema. Tam też z obiadu skorzystają uczniowie, którzy na co dzień z nich korzystają w szkole.
— Szkoła jest gotowa do przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych - czytamy w komunikacie wysłanym do rodziców.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W WĘGORZEWIE
Do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka przyszło w poniedziałek 8 kwietnia 12 dzieci. Również one znalazły opiekę nauczycieli, którzy nie przystąpili do strajku.
— Nie wiemy niestety, jak długo potrwa strajk — mówi Halina Anchim, dyrektor „dwójki”. — Rodzice są na bieżąco informowani o tym, jaka jest sytuacja.

ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH W WĘGORZEWIE
Lekcje nie rozpoczęły się też w węgorzewskich szkołach średnich. Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych im. Gen. Józefa Bema poinformowała, że „w niedzielę o godzinie 19-tej strona rządowa podjęła ostatnią próbę porozumienia się ze stroną społeczna nauczycielską. Niestety nie doszło do porozumienia. W związku z powyższym, że prawie wszyscy nauczyciele ZSZ Węgorzewo zadeklarowali przystąpienie do strajku zmuszony jestem odwołać zajęcia lekcyjne. O terminie przywrócenia zajęć lekcyjnych zostaniecie poinformowani na Librusie i naszym Facebooku”.

Do szkoły na zajęcia przyszli uczniowie: - klasa 1Ti na 1 lekcję, którzy będą mieli zajęcia z nauczycielami, którzy nie strajkują czyli wg planu - klasy 4 Ti oraz 4 Tor na próbne matury na pierwszą lekcję czyli na godzinę - klasa 2 Ti na 5-tą lekcję czyli 11:45.

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W WĘGORZEWIE
Strajkuje też większość nauczycieli w Liceum Ogólnokształcącym. Do dyspozycji uczniów – maturzystów – są trzy osoby, które z nimi prowadzą zajęcia. Zarówno młodzież, jak i rodzice za pomocą „librusa” są na bieżąco informacji o sytuacji. Również dyrekcja LO nie ma póki co wiedzy, do kiedy potrwa protest nauczycieli.

Komitet Strajkowy LO w Węgorzewie wydał następujące oświadczenie: "8 kwietnia rozpoczął się bezterminowy strajk pracowników. W tym czasie nauczyciele powstrzymują się od wszelkich czynności związanych z pracą zawodową i wypełnianiem obowiązków nauczyciela oraz wychowawcy. W związku z protestem przebywamy w szkole codziennie od 7.30 do 15.30. Mamy nadzieję, że inicjatywy i propozycje ze strony rządu doprowadzą do porozumienia, które zakończy nasz protest."
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages