Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Oto one – Super Sołtyski Powiatu Węgorzewskiego

2019-03-23 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-23 12:00:23)

Autor zdjęcia: archiwum GO

W piątek (22 marca) w Olsztynie odbyła się uroczysta gala "Super Sołtys 2019". Podczas uroczystości poznaliśmy zwycięzców, a raczej zwyciężczynie naszego plebiscytu, bowiem wszystkie trzy statuetki zgarnęły panie.

Najwięcej głosów otrzymała od Edyta Gromadowska – sołtys Radziszewa (gmina Pozezdrze). Dzięki Waszym głosom pani Edyta otrzymała statuetkę Złotego Sołtysa Powiatu Węgorzewskiego. Liderka plebiscytu przyznaje, że funkcja sołtysa, to ogromny zaszczyt, ale też wielka odpowiedzialność.— Jestem sołtysem Radziszewa od 2016 roku — mówi pani Edyta. — Bycie sołtysem to nie tylko zaszczyt, to też ogromna odpowiedzialność, poświęcenie, zrozumienie i współpraca. Praca sołtysa to jedna z najtrudniejszych funkcji w społecznościach wiejskich. Dziękuję za docenienie mojej pracy i za obdarzenie mnie swoim zaufaniem. Chciałam też podziękować swojej rodzinie, która zawsze jest przy mnie. W szczególności dziękuje swoim mieszkańcom i nowo wybranej Radzie Sołeckiej – bez ich pomocy nic by się nie udało. Jesteście dla mnie jak rodzina.

Drugie miejsce i tym samym tytuł Srebrnego Sołtysa Powiatu Węgorzewskiego otrzymała Krystyna Żołondek, sołtys Kut (gmina Pozezdrze). Pani Krystyna sprawowała funkcje sołtysa dwie kadencje i jak przyznaje, najwięcej satysfakcji dawał jej kontakt z mieszkańcami.— Sołtysem Kut byłam dwie kadencje — mówi Krystyna Żołondek. — Tym co najbardziej sobie ceniłam w sprawowanej funkcji, był kontakt z ludźmi. Cieszyło mnie to, że mogliśmy wspólnie działać dla naszej wsi, że udało nam się integrować i bawić. Poparcie mieszkańców zawsze motywowało mnie do pracy. Dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy, za zaufanie jakim zostałam obdarzona i za to, że mogłam być z Wami przez te wszystkie lata.Trzecie miejsce i tytuł Brązowego Sołtysa Powiatu Węgorzewskiego otrzymała Bogusława Pyłypcio, sołtys Węgielsztyna (gmina Węgorzewo). Pani Bogusława podkreśla, że w funkcji sołtysa najbardziej ceni to, że wspólnie z mieszkańcami może podejmować ważne decyzje dla całego sołectwa. W kolejnej kadencji najbardziej życzyłaby sobie jeszcze lepszej i skutecznej współpracy z mieszkańcami.— W poprzedniej kadencji byłam sołtysem 2 lata, a teraz zaczynam nową — mówi Bogusława Pyłypcio. — Cenię w tej funkcji możliwość rozmów z mieszkańcami i wspólne rozwiązywanie problemów. Cieszy mnie również to, że mogę wpływać na zmianę naszego sołectwa na lepsze. Jednak najbardziej cenię mieszkańców Węgielsztyna, którzy z miłą chęcią pomagają mi w rozwoju wsi co sprawia, że mam większą siłę i motywację do działania. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy chcieli, abym dalej pełniła funkcję sołtysa. Jest mi niezmiernie miło i dziękuję za zaufanie.
(mk)


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages