Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Dzień Sołtysa – podziękowania, gratulacje i serdeczne życzenia

2019-03-21 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-21 14:26:37)

Autor zdjęcia: Piotr Tymcio

Funkcja sołtysa jest jedną z najbardziej szanowanych funkcji publicznych. 11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa, który nasi sołtysi uczcili w ubiegłą niedzielę.

11 marca to dzień, w którym możemy szczególnie wyrazić swoje uznanie dla przedstawicieli naszych lokalnych społeczności.
— Z tej okazji, w ubiegłą niedzielę, z inicjatywy ks. Klemensa Litwina po raz trzeci obchodziliśmy wspólnie z sołtysami z powiatu węgorzewskiego nasze święto — relacjonują na swojej stronie sołtysi z Forum Sołtysów "Gromada". — Rozpoczęliśmy je mszą świętą, a później spotkaliśmy się w przyparafialnej świetlicy zwanej Damaszkiem, gdzie wykładem o historii funkcji sołtysa przywitał nas dr Jerzy Łapo. Każdy z gości miał możliwość publicznego zaprezentowania się i złożenia życzeń.

— Popołudnie minęło nam na przyjemnych rozmowach, podczas których wymienialiśmy się doświadczeniami, oferowaliśmy sobie pomoc, doradzaliśmy nowo wybranym sołtysom. Bardzo dziękujemy ks. Klemensowi za docenienie roli sołtysa w społeczeństwie węgorzewskim i uczczenie naszego święta — dodają sołtysi.

W imieniu redakcji "Węgorzewskiego Tygodnia", wszystkim Sołtysom i Sołtyskom z powiatu wegorzewskiego życzymy dużo zdrowia, pozytywnego nastroju, optymizmu, pogody ducha, radości, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji z wykonywanej funkcji oraz realizacji pomysłów w działalności sołeckiej. A już jutro (22 marca) w Olsztynie odbędzie się uroczysta Gala Sołtysów, podczas której poznamy zwycięzców naszego plebiscytu Super Sołtys 2019.
(mk)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages