Koszałki w Wojewódzkim Turnieju Finałowym Kinder+Sport

2019-03-19 10:00:00(ost. akt: 2019-03-18 16:16:41)

Autor zdjęcia: Koszałek Opałek Węgorzewo

17 marca w Ełku odbył się turniej eliminacyjny w mini siatkówce Kinder+Sport, w którym wystartowały dwie drużyny z węgorzewskiego klubu Koszałek Opałek.
W zawodach udział wzięły dwie drużyny: UKS Koszałek Opałek 1 i UKS Koszałek Opałek 3. Ekipy startowały w kategorii ,,trójek", rocznik 2007 i młodsi. Nasze zespoły bez problemu pokonały rywali w meczach grupowych oraz ćwierćfinałach.

— Już dziś obie nasze drużyny zapewniły sobie awans do Wojewódzkiego Turnieju Finałowego, w którym wystąpi osiem najlepszych zespołów z najlepszym dorobkiem punktowym po turniejach eliminacyjnych — mówi trener, Dariusz Balewicz. — W klasyfikacji generalnej Koszałek 3 jest na drugim, a Koszałek 1 na trzecim miejscu. W Wojewódzkim Turnieju Finałowym chłopcy powalczą o awans do Mistrzostw Polski, z którego tylko dwie najlepsze drużyny otrzymają przepustkę.

WYNIKI

Półfinały:
UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 3 - SP3 UKS Trójka Gołdap;
UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 1 - Kurian Volley Olsztyn 1.

Koszałek 3 gładko pokonał rywali z Gołdapi 2:0, natomiast Koszałek 1 po wyrównanym meczu przegrał w tie breaku.

Mecz o I miejsce:
UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 3 - Kurian Volley Olsztyn 1.

W pierwszym secie Koszałek po bardzo dobrej grze wygrał pewnie partię. W drugim secie Węgorzewianie popełnili więcej błędów własnych i przegrali 14:16. W tie breaku szybko objęli prowadzenie i nie dali szans przeciwnikom.

I miejsce UKS Koszałek Opałek W-wo 3, skład: Kacper Sierakowski, Antoni Balewicz, Szymon Olechnowicz, Bartosz Kopiczko.

Mecz o III miejsce:
UKS Koszałek Opałek 1 - SP3 UKS Trójka Gołdap.

Cały mecz był pod kontrolą naszych siatkarzy i całe spotkanie wygrali 2:0.
III miejsce UKS Koszałek Opałek 1, skład: Olaf Szarmacher, Eryk Puzio, Filip Grzesiak, Michał Bagiński.
(źródło: Koszałek Opałek Węgorzewo)