Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Węgorzewscy mundurowi szkolili ratowników medycznych

2019-03-18 12:25:27 (ost. akt: 2019-03-18 12:40:44)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Węgorzewie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie po raz kolejny spotkali się z ratownikami medycznymi. Tematem głównym szkolenia były sposoby radzenia sobie z agresywnymi pacjentami.

Problem agresji pacjentów skierowanej przeciwko ratownikom medycznym jest znany w całej Polsce, a akty najbardziej brutalne znalazły swój finał w ogólnopolskich mediach. Stąd też pomysł, aby przybliżyć ratownikom medycznym problematykę związaną z tymi zagrożeniami.

Mundurowi przybliżyli ratownikom problematykę odpowiedniego zgłaszania interwencji oficerowi dyżurnemu, opowiedzieli o sposobach chronienia zdrowia i życia podczas wykonywania obowiązków służbowych. Bardzo ważną kwestią, o której wspominali było to, iż podczas podejmowania działań ratunkowych korzystają oni z uprawnień funkcjonariusza publicznego. W związku z tym wszelkie objawy agresji od słownego znieważenia, aż po czynną napaść podlegają odpowiedzialności karnej.

Następnie mundurowi zachęcali przybyłych na spotkanie do korzystania z "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz przedstawili zebranym w jaki sposób działa aplikacja, czemu służy to policyjne narzędzie i w jaki sposób można nanieść na mapę internetową miejsca zagrożone przestępczością, bądź inne niepożądane zjawiska. Podczas spotkania poruszone zostały również kwestie używania elementów odblaskowych przez pieszych i zaprezentowali wymogi, jakie musi spełnić kandydat do Policji oraz omówili jak wygląda proces rekrutacji.
(źródło: KPP w Węgorzewie)


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages