Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Ponownie uczcimy pamięć "Żołnierzy Wyklętych"

2019-02-27 15:00:00 (ost. akt: 2019-02-27 13:28:05)

Autor zdjęcia: archiwum WT

Pamięć o narodowych bohaterach nie umiera wraz z nim. W tym roku ponownie wspomnimy ich heroiczną walkę o wolną i niepodległą Polskę oraz opór zbrojny stawiany próbie sowietyzacji Polski.

Program Obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Węgorzewie zaplanowano na 1 i 3 marca. W piątek, 1 marca w Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", o godz. 17.00, na Rondzie im. "Żołnierzy Wyklętych" na skrzyżowaniu ul. Zamkowej i Targowej zapłoną symboliczne białe i czerwone znicze. Tam też odczytany będzie Apel Pamięci i zostanie oddana salwa honorowa.
— Zapalimy i ustawimy na rondzie znicze w biało-czerwone barwy — mówią organizatorzy. — Zamanifestujmy nasze przywiązanie do symboli narodowych i przynieśmy flagi.

Również tego dnia, w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 18.30 odbędzie się Droga Krzyżowa "Żołnierzy Wyklętych". 3 marca, w niedzielę, o godz. 10.00 w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła zostanie odprawiona msza św. w intencji „Żołnierzy Wyklętych” z udziałem pocztów sztandarowych służb mundurowych, weteranów, szkół i organizacji społecznych Węgorzewa.

Spotkanie na temat historii "Żołnierzy Wyklętych" odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu mszy św., ok. godz. 11.15, w "Damaszku" przy kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła. Prowadzący, a poprowadzi je red. Dariusz Jarosiński, publicysta, dziennikarz, reportażysta. Kolejną część programu jest bieg "Tropem Wilczym". Start imprezy zaplanowano na godz. 13.00 na placu Wolności (więcej na stronie organizatorów: osir.wegorzewo.pl

Organizatorzy: Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Węgorzewie, Oddział IPN w Białymstoku, 11 Mazurski Pułk Artylerii w Węgorzewie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie, Oddział Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ "Solidarność" w Giżycku.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages