Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

123 pożary, 341 miejscowych zagrożeń i 16 fałszywych alarmów

2019-02-12 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-12 14:12:16)

Autor zdjęcia: KP PSP w Węgorzewie

Pracownicy KP PSP w Węgorzewie podsumowali 2018 rok. 123 pożary, 341 miejscowych zagrożeń i 16 fałszywych alarmów – oto bilans działań węgorzewskich strażaków.

Rok pracy podsumował Komendant Powiatowy PSP w Węgorzewie, mł. bryg. Paweł Mickiewicz. Jak się okazuje, w porównaniu z rokiem 2017 nastąpił spadek liczby zdarzeń, do których wyjeżdżali strażacy (o 159 przypadków), co stanowi 24,9 % spadek zdarzeń do roku ubiegłego. Nastąpił natomiast wzrost liczby pożarów (o 7 przypadków), strażacy zanotowali również spadek miejscowych zagrożeń (o 169 przypadków) i wzrost fałszywych alarmów (o 3 przypadki). W formie prezentacji multimedialnej komendant powiatowy przedstawił zadania zrealizowane przez poszczególne komórki komendy. Mówił także o zadaniach stojących przed strażakami w roku 2019.

Po obejrzeniu prezentacji głos zabrał Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. bryg. mgr inż. Michał Kamieniecki, który podziękował pracownikom węgorzewskiej komendy za wkład pracy w funkcjonowanie tutejszej komendy. Następnie głos zabierali zaproszeni goście, gratulując węgorzewskim strażakom wysokiego poziomu wyszkolenia, poświęcenia i zaangażowania podczas działań ratowniczo-gaśniczych życząc jednocześnie, aby niedawno rozpoczęty rok nie był gorszy od poprzedniego. W naradzie oprócz pracowników komendy uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz i instytucji.
(źródło: KP PSP w Węgorzewie)Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages