Wtorek, 10 grudnia 2019. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Jakub Pełka zasilił szeregi węgorzewskiej straży pożarnej

2019-02-05 12:00:00 (ost. akt: 2019-02-05 13:32:38)

Autor zdjęcia: KP PSP w Węgorzewie

W poniedziałek odbyła się uroczystość ślubowania nowego strażaka – Jakuba Pełki. 11 lutego świeżo upieczony strażak rozpocznie służbę w KP PSP w Węgorzewie.

Rotę ślubowania przyjął Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Paweł Mickiewicz, a uroczystość prowadził Dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej mł. Bryg. Krzysztof Bykowski w obecności zmian służbowych. Każdy funkcjonariusz podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej składa ślubowanie według słów roty, które brzmią następująco:

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.


Najmłodszy stażem wśród węgorzewskiej rodziny strażackiej strażak stażysta Jakub Pełka 11 lutego rozpocznie szkolenie podstawowe w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia. (źródło: KP PSP w Węgorzewie)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages