Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Strzelcy z węgorzewskiego liceum znów na podium

2019-02-02 14:00:00 (ost. akt: 2019-02-01 13:50:51)

Autor zdjęcia: Archiwum LO w Węgorzewie

20 stycznia na strzelnicy sportowej "Sokół" w Rynie odbyły się II Zimowe Zawody Strzeleckie "Trzech Osi" o Puchar Prezesa Ligi Obrony Kraju w Giżycku. Strzelcy z węgorzewskiego liceum po raz kolejny stanęli na podium.

W zawodach wzięło udział 29 zawodników (6 kobiet, 23 mężczyzn). Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klas mundurowych o profilu wojskowym: Wiktoria Zborowska, Marcin Popławski oraz Martyna Pacewicz.

— Uczniowie z sukcesami walczyli z zawodowcami z klubów strzeleckich LOK-u Giżycko, klubu strzeleckiego Gwardia oraz wieloma innymi w trzech konkurencjach: karabinek SM 2 kal. 5,56 mm – postawa leżąca 50 m; karabinek Tacticals kal. 7,62 mm - postawa leżąca 100 m oraz karabinek Bushmaster AR 15- postawa leżąca 200 m — informuje trener, Paweł Kraśniewski.

W klasyfikacji drużynowej węgorzewscy strzelcy wywalczyli II miejsce. Najlepszą wśród startujących kobiet, okazała się Wiktoria Zborowska. Ona również wywalczyła III miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Dodatkowo Marcin Popławski okazał się najlepszym strzelcem w strzelaniu z karabinka Tacticals kal. 7,62 mm (postawa leżąca 100 m), zajął on również IV miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Wiktoria Zborowska okazała się najlepsza w strzelaniu z karabinka SM 2 kal. 5,56 mm (postawa leżąca 50 m).

Trenerem naszych strzelców jest opiekun Szkolnej Sekcji Strzeleckiej z UKS „Spartakus” działającego przy węgorzewskim liceum, Paweł Kraśniewski.
— Jestem bardzo dumny — nie kryje swojego zadowolenia Paweł Kraśniewski. — Widać, że nasza wspólna praca, czas poświęcony rozwijaniu swojej pasji, nie idą na marne. Tak trzymać!

— Zawody strzeleckie bardzo mi się podobały, atmosfera była bardzo miła i zabawna — podsumowuje Martyna Pacewicz. — Moim zdaniem poziom strzelania był bardzo wysoki, gdyż rywalizowaliśmy z osobami, które strzelają na co dzień. Mimo to udało nam się zająć drugie miejsce, co bardzo mnie cieszy. Jestem też dumna ze swojej koleżanki Wiktorii, która została najlepszą strzelczynią zawodów oraz z Marcina, bo też bardzo dobrze strzelił i udowodnił, że jest świetnym strzelcem.

— Jadąc na strzelnicę w duchu nie dawałam nam szans na podium, ponieważ strzelaliśmy z zawodowcami, a do tego dochodziła nieprzespana noc, po studniówce — wyznaje Wiktoria Zborowska. — Jednak klasyfikacja końcowa była bardzo miłym zaskoczeniem. Dodatkowo mieliśmy okazję strzelać z nowego rodzaju broni, jakim dla nas jest karabinek Bushmaster AR 15, co daje nam dodatkowe doświadczenie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. !!!!¡ #2674298 | 37.47.*.* 2 lut 2019 19:02

    Audi 6 czrne Uwaga na pasach Ludzie

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages