Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Czy nowy właściciel tchnie życie w sztynorcki port?

2019-01-19 10:00:00 (ost. akt: 2019-01-17 15:40:56)
sztynort.pl

sztynort.pl

Port w Sztynorcie ma nowego właściela. Władze gminy liczą na to, że miejscowość określana „perłą w koronie”, nie tylko odżyje, ale żyć będzie przez cały rok.

O kłopotach właścicieli portu w Sztynorcie pisaliśmy m.in. w maju zeszłego roku. Kiedy oczyszczalni ścieków znajdującej się w jego okolicach odcięto prąd. Z powodu długów ówczesnych właścicieli przystani bez potrzebnej infrastruktury została część mieszkańców gminy Węgorzewo. Ponadto w kwietniu do węgorzewskiego urzędu miasta wpłynęło pismo od komornika sądowego, w którym informował on o rozpoczęciu wyceny nieruchomości, na której znajduje się port w Sztynorcie oraz sąsiednich działek. Jak podali wtedy miejscowi urzędnicy, prawdopodobnie kolejnym krokiem miało być ogłoszenie licytacji tego terenu na aukcji komorniczej.

I rzeczywiście, port zmienił właściciela. Firma King Cross w wyniku przeprowadzonej w grudniu przez komornika Sądu Rejonowego w Giżycku licytacji stała się właścicielem gruntów o powierzchni przekraczającej ponad 51 hektarów, w tym portu jachtowego i restauracji. Kwota licytacji ustalona była na nieco ponad 15 mln złotych. Jak wynika z dostępnych informacji, port w Sztynorcie nadal będzie pełnił usługi na rzecz mazurskich żeglarzy. Niewykluczone, że w przyszłości powstanie tam nowy obiekt hotelowy.

— W zeszłym tygodniu spotkałem się z członkiem zarządu firmy King Cross Panem Marcinem Trybusem — powiedział "Węgorzewskiemu Tygodniowi" Krzysztof Kołaszewski, burmistrz Węgorzewa. — Jestem zadowolony z przebiegu tego spotkania. Nowy właściciel chce zainwestować w Sztynorcie i nie tylko w infrastrukturę portową, ale w planach jest budowa obiektów hotelarskich SPA itp. Inwestor chce, aby Sztynort "żył" cały rok. Jako gmina jesteśmy bardzo zainteresowani rozwojem naszej "perły w koronie" i dlatego już teraz opracowujemy projekt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, do którego inwestor opracowuje stosowne wnioski, uwzględniające jego plany inwestycyjne.

Gospodarz Węgorzewa i okolic dodał, iż wie, że nowy właściciel nawiązał kontakt z przedstawicielem właściciela obiektu pałacowego tj. Polsko-Niemieckiej Fundacji Ochrony Zabytków Kultury w celu wspólnego wypracowania koncepcji wykorzystania pałacu.
— Bez wątpienia zmiana właściciela pozwala mieć nadzieję na "ożywienie " Sztynortu — skwitował Kołaszewski.
(cpr)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. potomek #2813394 | 178.37.*.* 3 lis 2019 13:00

    Na jak długo ? Tzn. na jak długo wystarczy nowemu właścicielowi zapału i chęci uratowania Sztynortu? Historia pokazuje, że takich zapaleńców od 80-ty lat ubiegłego stulecia było już kilku... Trzymam mocno kciuki, żeby tym razem naprawdę się udało - może wtedy jeszcze pojechałabym do Sztynortu zobaczyć, jak zmieniło się miejsce bliskie mojemu sercu, pełne wspomnień z młodości...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages