środa, 13 listopada 2019. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Bedą nieść pomoc jeszcze skuteczniej

2018-12-13 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-13 15:49:38)

Lekki samochód operacyjny i blisko dwieście tysięcy złotych – tak ogromne wsparcie otrzymali węgorzewscy strażacy, by móc jeszcze skuteczniej nieść pomoc. Nowy sprzęt otrzymali także strażacy ochotnicy z gminy Węgorzewo.

Początek grudnia. W godzinach przedpołudniowych do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego w Węgorzewie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Kalskie Nowiny w powiecie węgorzewskim. Do działań natychmiast zadysponowano węgorzewskich strażaków. Po zabezpieczeniu pojazdu oraz miejsca zdarzenia strażacy udzielili kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie, która uskarżała się na ból pleców. To tylko jedna z akcji, do której potrzebna jest nie tylko wiedza, ale tez specjalistyczny sprzęt.

Nasi lokalni bohaterowie na co dzień czekają w gotowości, by nieść bezinteresowną pomoc mieszkańcom Węgorzewa i okolic. Są na każde wezwanie, niezależnie od pory dnia i pogody. Niejeden dom przestałby istnieć, niejednego życia nie udałoby się uratować gdyby nie ich odwaga. Ale sama godna podziwu postawa to nie wszystko. Aby strażacy byli skuteczni, muszą też mieć dobry sprzęt i warunki do pracy. Węgorzewscy pożarnicy wzbogacili się właśnie m.in. o nowy sprzęt oraz środki, by to zapewnić.

— W ubiegły piątek, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania lekkiego samochodu operacyjnego oraz sprzętu pożarniczego — poinformował st. asp. Tomasz Grunwald, oficer prasowy węgorzewskiej jednostki. — Lekki samochód operacyjny został zakupiony ze środków finansowych przeznaczonych wyłącznie na cele ochrony przeciwpożarowej przekazywane przez zakłady ubezpieczeniowe, otrzymanych z Komendy Głównej PSP oraz środków powiatu węgorzewskiego, gmin Węgorzewo, Budry i Pozezdrze otrzymanych z funduszu wsparcia.

Jak przekazał przedstawiciel straży, w trakcie swego przemówienia Komendant Powiatowy PSP w Węgorzewie mł. Bryg. Paweł Mickiewicz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania samochodu operacyjnego.
— Węgorzewscy strażacy otrzymali również ponad 190 tysięcy złotych z rezerwy celowej budżetu państwa na zakup sprzętu pożarniczego oraz remonty bieżące i naprawy sprzętu — dodał st. asp. Tomasz Grunwald.

To nie koniec dobrych wiadomości. Dzień wcześniej w węgorzewskim ratuszu reprezentanci Ochotniczych Straży Pożarnych z jednostek działających na terenie gminy Węgorzewo odebrali nowy sprzęt strażacki o łącznej wartości 42 tysięcy złotych. Strażackie wyposażenie w 99% zostało zakupione ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Sprzęt, dzięki któremu strażacy ochotnicy będą mogli pracować jeszcze skuteczniej (i bezpieczniej!) trafił do jednostek z Gui, Pereł, Radziej, Węgielsztyna i Węgorzewa.
(Cpr)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages