środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Tydzień Kariery w węgorzewskim liceum

2018-12-03 11:30:00 (ost. akt: 2018-12-03 12:45:06)

Autor zdjęcia: Archiwum LO w Węgorzewie

Spotkania uczniów liceum ogólnokształcącego z ludźmi pracującymi w zawodach związanych ze szkolnymi kierunkami stało się już tradycją. Wszystko po to aby młodzi ludzie mogli się stać architektami swojego szczęścia.

Co to jest Ogólnopolski Tydzień Kariery? To działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz doradztwa zawodowego - wspomaganie drogi każdego obywatela do edukacji, zawodu, pracy i kariery.— Tydzień kariery w naszej szkole rozpoczęliśmy spotkaniem klasy 1a z węgorzewskim weterynarzem — opowiadają licealiści. — Opowiedział nam na jakim kierunku zdobył wykształcenie, jak zaczęła się jego przygoda z leczeniem zwierząt oraz jak wygląda jego opieka nad chorymi czworonogami.
2c odbyła zajęcia z psychologiem i logopedą. Młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat pracy z dziećmi oraz poznała przykłady ćwiczeń, jakie można wykonywać z najmłodszymi. Piotr Wysocki przybliżył klasie 2b i 3c tajniki rekrutacji i pracy policjantów.

— Nasz gość opowiedział o ochronie ludzi oraz o utrzymaniu bezpieczeństwa i porządku publicznego — relacjonuje młodzież. — Mówił, że do ich głównych zadań należy pilnowanie przestrzeganie prawa, ściganie przestępców i pomoc w sytuacjach kryzysowych.
To nie koniec ciekawych wizyt w szkolnych murach. O pasji do fotografii, a także wspaniałej wystawie pt. "Miasto w chmurach" uczniom opowiadał Marek Kolonko.

— Nasz gość opowiadał nam nam o tym, że jego przygoda z fotografią rozpoczęła się poprzez wysyłanie zdjęć na konkursy międzynarodowe — tłumaczą uczniowie. — Opisał on swoją wymarzoną podróż do Peru i pielgrzymkę na lodowiec.
Po tygodniu współpracy z ciekawymi ludźmi zakończył się Ogólnopolski Tydzień Kariery. Po spotkaniach każdy przybliżył się do decyzji, jaką podejmie po studiach, aby móc czerpać satysfakcję i szczęście z tego co będzie robił w przyszłości.

Szkoła została ozdobiona różnymi dekoracjami o tematyce marzeń, pojawiło się licealne drzewko marzeń, które spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem przez uczniów. Ilość liści zawieszonych na nim, mówi sama za siebie. Zorganizowana została też wycieczka, podczas której uczniowie odwiedzali Gdańskie uczelnie: Uniwersytet Gdański, Akademię Sztuk Pięknych, Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Politechnikę Gdańską. Odwiedzili nas również absolwenci naszej szkoły, którzy przekazali cenne rady dotyczące nauki swoim młodszym kolegom i koleżankom.
(W.Garwacka, J. Waraksa)


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages