Węgorzewscy wojownicy z cennymi medalami

2018-10-14 13:46:17(ost. akt: 2018-10-14 13:57:52)

Autor zdjęcia: Węgorzewski Klub Kyokushin Karate

W sobotę węgorzewscy karatecy wyszli na maty w Białymstoku. Tym razem młodzi wojownicy wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin IKO Podlasie Cup 2018.
W turnieju wzieło udział ok 180 zawodników z Polski, Rosji, Ukrainy i Białorusi. Walki odbywały się na bardzo wysokim poziomie, były trudne i często okupione bólem. 7 z 11 uczestników Węgorzewskiego Klubu Kyokushin Karate stanęło na podium. Drugie miejsca zajęły: Karina Kuprewicz i Zuzanna Wiśniewska, trzecie miejsca wywalczyli: Radosław Latosiński, Igor Kieda, Szymon Kuleszka, Martyna Kuprewicz, Damian Kurpiewski. Natomiast Katarzyna Latosińska, Maksymilian Husar, Nikodem Markowski oraz Dominika Adakimowicz zdobyli cenne doświadczenie, ulegając przeciwnikom.

Warto również dodać, że po raz pierwszy w historii klubu do kolekcji trofeów trafił medal w konkurencji KATA. Trzecie miejsce wywalczyła Zuzanna Wiśniewska!
Swoich sił próbowali także: Radosław Latosiński, Karina Kuprewicz, Igor Kieda, Maksymilina Husar. Na pamiątkę z zawodów każdy klub otrzymał obraz. Walki na matach nie są łatwe. Trzeba mieć odwagę aby wyjść naprzeciw drugiego zawodnika i dać z siebie wszystko. Nasi wojownicy zasługują na wielkie brawa! Kolejna relacja już 27 października z Ostródy!