Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Różnorodność biologiczna i jej zagrożenia oczami młodzieży

2018-10-06 11:00:00 (ost. akt: 2018-10-05 11:37:33)

Autor zdjęcia: Zdjęcie archiwalne - ubiegłoroczna edycja turnieju

W tym roku Międzynarodowy Turniej Ekologiczny "Nadzieja Ziemi" odbył się 28 września (piątek) pod hasłem "Różnorodność biologiczna i jej zagrożenia". Do zadań konkursowych przystąpiły 3-osobowe grupy gimnazjalistów placówek m.in. z Wilkas, Węgorzewa, Bań Mazurskich, Więcek, Pozezdrza, Kruklanek, Srokowa, Niemieża (Litwa) i Niemenczyna (Litwa).

— Celem przedsięwzięcia było uświadamianie konieczności ustawicznej troski o bioróżnorodność, rozwijanie dociekliwości poznawczej, ukierunkowanej na poszukiwanie związków i zależności w świecie przyrody — mówi organizator konkursu, Danuta Bujno. — Poznanie budowy morfologicznej drzew, procesów życiowych oraz ich znaczenia dla człowieka w naszym środowisku tuż na wyciągnięcie ręki było najważniejszym celem tego przedsięwzięcia.

Zmagania przebiegały w kilku etapach. Pierwszy polegał na rozwiązywaniu testu, który okazał się być na wysokim poziomie. Nagrody są niebanalne – do wygrania świetnej jakości kalkulatory, powerbanki, jak i również głośniki bezprzewodowe. Zwycięzcą w części teoretycznej został Ernestas Gulbickis z Gimnazjum w Niemenczynie. Tuż po części teoretycznej nadszedł czas na praktyczną, czyli zaprezentowanie swoim kolegom i koleżankom przykładów roślin i zwierząt w ich okolicy. Każda grupa próbowała swoich sił w pokazaniu najciekawszych miejsc swojego regionu wspomagając się przygotowaną wcześniej prezentacją. Uczniowie gimnazjów dumnie opowiadali o walorach swojej miejscowości i jej okolic.

Wyniki XIII Międzynarodowego Turnieju Ekologicznego:
I. Zespół z Pozezdrza (op. Alina Wysoczarska)
II. Zespół ze Srokowa (op. Beata Beyer)
III. Zespół z Niemenczyna (op. Regina Komar)

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie. Wszyscy uczestnicy – młodzież wraz z opiekunami otrzymali drobne upominki. Wręczał je Starosta Krzysztof Kołaszewski. Uczestnikom tegorocznego konkursu bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy za rok do kolejnych zmagań w konkursie organizowanym przez węgorzewskie liceum.
(Wiktoria Melnik/grupa dziennikarska LO Węgorzewo)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages