Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Niezwykłe koncerty muzyki cerkiewnej

2018-09-29 10:00:00 (ost. akt: 2018-09-29 09:36:38)

Autor zdjęcia: Archiwum WT

Piętnaście koncertów, trzystu wykonawców i setki słuchaczy — tak zapowiadają się XVIII Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej. Już dziś zapraszamy na to niezapomniane wydarzenie.

Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej to jedyne tego rodzaju dwudniowe przedsięwzięcie kulturalno-religijne organizowane od lat przez Zarząd Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce. Partnerem w organizacji jest Parafia Greckokatolicka pw. Świętej Trójcy w Giżycku. W tym roku koncerty odbędą się 6-7 października. Wśród dwunastu chórów z Polski, Ukrainy i Litwy wystąpią u nas dwa zespoły światowej sławy: Zasłużona Akademicka Kapela Chóralna TREMBITA ze Lwowa oraz Lwowska Państwowa Akademicka Kapela Chóralna DUDARYK.

Koncerty odbędą się w cerkwiach i kościołach na terenie trzech powiatów: giżyckiego, węgorzewskiego i gołdapskiego. Koncerty są prezentacją muzyki cerkiewnej obrządków wschodnich, takich jak: starocerkiewny, starosłowiański, prawosławny, bizantyjsko-ukraiński, a także repertuaru religijnego obrządku rzymskokatolickiego i innych wyznań religijnych.

— Celem naszego przedsięwzięcia jest popularyzacja muzyki cerkiewnej i śpiewu chóralnego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, a także integracja różnej wyznaniowo i narodowościowo społeczności Warmii i Mazur — informuje Katarzyna Polewczak z Zarząd Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce. — Przewidujemy, jak co roku, obecność przedstawicieli władz centralnych, wojewódzkich, powiatowych, miejskich i gminnych, partnerów zagranicznych oraz przedstawicieli duchowieństwa z kościołów różnych wyznań.

OGÓLNY PLAN KONCERTÓW


6 października (sobota)
Godz.16.00 - Koncert w cerkwi Greckokatolickiej w Węgorzewie (wystąpi 6 chórów)
Godz.18.00 - Koncert w cerkwi Greckokatolickiej w Giżycku.

7 października (niedziela)
Msze Święte i koncerty chórów w Cerkwiach Greckokatolickich w: Baniach Mazurskich, Giżycku, Kruklankach, Węgorzewie i Wydminach. Koncerty w Kościołach Rzymskokatolickich w Bystrym, Budrach, Miłkach, Rydzewie i Wilkasach oraz w kościele ewangelicko-augsburskim w Giżycku. Węgorzewo – godz.10.00 – Msza Święta i koncert chóru „DEISIS” z Briuchowicz (Obwód lwowski). 16.00. Koncert Galowy - Kościół Rzymskokatolicki p.w. Św. Kazimierza Królewicza w Giżycku.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages