Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Zawalczą o miejsce w sejmiku województwa

2018-09-29 11:00:00 (ost. akt: 2018-09-29 09:32:17)

W wyborach oprócz rad gmin, wójtów i burmistrzów, wybierzemy też przedstawicieli do sejmiku wojewódzkiego. Nasz powiat reprezentować chcą trzy osoby.

Przypomnijmy, na Warmii i Mazurach szykuje się wyrównane starcie w walce o stołki w sejmiku, choć sondaże pokazują, że przewagę mają kandydaci Koalicji Obywatelskiej. Zbliżające się wybory samorządowe będą pierwszym od 2015 roku miarodajnym badaniem, jak wyglądają nastroje polityczne wśród wyborców. Co prawda do rad gmin i miast, czy też powiatów startować będzie wiele lokalnych komitetów wyborczych, niekoniecznie związanych z ogólnopolskimi partiami, to głosowanie do sejmików już będzie odzwierciedlać to, na jakie ugrupowania zasiadające w sejmie i senacie stawiają Polacy. Stąd nasza sonda, w której zapytaliśmy o to, kto wygra wybory do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Udział w niej wzięli Czytelnicy z 17 powiatów, w tym i węgorzewskiego.

Jak się okazuje, w większości mieszkańcy wskazują zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej. Jeśli chodzi o powiat węgorzewski, to zapowiada się ostre wyborcze starcie. Na przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy w walce o miejsca w sejmiku Warmii i Mazur chce zagłosować ponad 48 procent Czytelników uczestniczących w sondzie, a na Koalicję Obywatelską- ponad 42,5 procent. Polskie Stronnictwo Ludowe cieszy się poparciem blisko 9 procent. Tymczasem warto pomyśleć o tym, czy nie zagłosować na kandydata nie „z listy”, ale z regionu. Z Węgorzewa i okolic bowiem trzy osoby postanowiły powalczyć o stołek radnego sejmiku warmińsko – mazurskiego. Z KWW Kukiz'15 jest to Magda Zubrycka-Wernerowska, z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska – Urszula Kałębasiak, natomiast z KW Polskie Stronnictwo Ludowe - Agnieszka Szałko.
(raz)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages